FK Vroutek nestačil v přípravě na mužstvo FK Bílina

0
Další přípravný zápas prvního mužstva FK Vroutek odhalil rezervy ve hře v taktice i v nasazení hráčů. Ještě je čas do začátku soutěže nedostatky odstranit. Trenér Libor Klíč o nich ví!

V nedělním popolední nastoupili hráči FK Vroutek ke svému dalšímu přípravnému zápasu. Soupeřem byl tentokrát opět kvalitní tým, účastník krajského přeboru ústeckého kraje, FK Bílina. Hned od začátku se ukazoval rozdíl v herní kvalitě, taktice i nasazení hráčů . Vroutečtí byli u všeho později a nestíhali rychlým hráčům domácích. Ještě než se hosté rozkoukali lovil Michal Klíč poprvé míč ze své branky. 3.minuta a 1:0 pro Bílinu. Hosté zjistili, že to nebudou mít jednoduché. Sice se podařilo ještě ve 25.minutě vyrovnat. Po skrumáži před brankou domácích, byl posledním, kdo se dotkl míče Dimo Haza a stav upravil na 1:1. To však bylo poslední, co hosté v prvním poločase dokázali. Hned z protiútoku domácí skórovali, což pak ještě dvakrát zopakovali. Čtyři branky a v poločase zasloužené vedení pro Bílinu.

První poločas odhalil mnoho rezerv ve výkonu prvního mužstva Vroutku. Obrana nestačila reagovat na jednoduché přímočaré akce domácích, střed pole ovládli plně domácí a tím se ani naši útočníci nemohli dostávat do šancí. Hráči Vroutku hrali trochu laxně a nedokázali eliminovat kombinační hru domácích. Do kontaktu s hráči chodili pozdě, nebo vůbec. Vytratil se tradiční systém zodpovědného a náročného způsobu hry.

Změny v sestavě v druhém poločase přinesli změny k lepšímu a zejména hráči mladších ročníků P.Klíč, Santner, Kubelka strhli svoji aktivitou ostatní. Tradičně svůj standard odvedil Heinc a Sulovský. Ostatním se zápas příliš nevyvedl a trenér Klíč má ještě o čem přemýšlet. Ve druhém poločase již padla jen jedna branka a těsně před koncem zápasu upravili bílinští skore na konečných 5:1.

Příští zápas sehraje FK Vroutek v sobotu 10.2.2018 od 14. hod na UMT v Žihli, proti domácímu účastníku krajského přeboru plzeňského kraje TJ Slavoji Žihle, který po podzimu figuruje na  13.místě tabulky.

Výsledek : Bílina – FK Vroutek 5 : 1 (4 : 1)
Branka : Haza
Sestava : Klíč M., Machyna, Haza(46.Klíč P.), Heinc, Pelikán R., Zvoníček(46. Kubelka), Myška(46.Balák), Sulovský, Gutwald(39.Santner), Chroust, Pelikán J.

AUTOR: Jaromír Hykl