0
V dalším přípravném zápase dokázal FK Vroutek porazit fotbalisty Slavoje Žihle v jejich domácím prostředí. Po Tatranu Kadaň je to další mužstvo z vyšší soutěže, nad kterým Vroutek zvítězil.

Po Tatranu Kadaň podlehl Vroutku i další účastník KP, mužstvo Slavoje Žihle, které hraje v Plzeňském kraji. Mužstvo Vroutku nastoupilo tentokrát oslabeno o několik kmenových hráčů. Trenéru Klíčovi chyběli Kukla, Pelikán, Sulovský, Baierl, Haza, Zvoníček, rekonvalescent Šimon a Balák. Kladem bylo, že se do sestavy vratil Petr Volkman a celý zápas odehrál i Gutwald. V sestavě se tedy objevili mladí hráči Santner, Klíč a Kubelka. Všichni opět odvedli poctivý výkon a jsou velkou perspektivou pro seniorské mužstvo.

První poločas se hra přelévala a ani jedno mužstvo nezískalo převahu. Slavoj vstřelil branku hned v úvadu zápasu a již od třetí minuty, podobně jako v Bílině, Vroutek prohrával. Vzápětí vroutecký Chroust srovnal skore. Po proměněné penaltě domácích se opět podařilo Vroutku brzy vyrovnat a P.Volkman srovnal na 2:2. Chybou obrany těsně před koncem poločasu se Slavoj ujal vedeni a poločas končil 3:2 pro Žihli. V druhém poločase již hosté ovládli hru a byli po celý poločas lepším mužstvem. Již v 54.minutě Gutwald opět srovnal skore a mužstvo Vroutku hrálo asi podle představ trenéra. Trvale vyvíjeli tlak na soupeře, byli lepší jak po fyzické, tak po taktické stránce. Hráči dohrávali souboje a nedali domácím prostor k jejich hře. Ke konci utkání jž začali vrouteckým docházet síly a museli několik nebezpečných útoků domácích odvracet, ale přesto ještě dokázali po brejkové situaci vstřelit branku a Chroust svým druhým golem upravil na konečných 4:3 pro Vroutek.

První mužstvo Vroutku, tak nechalo zapomenout na nevýrazný výkon v Bílině a připsalo si další cenné vítězství nad mužstvem z vyšší soutěže. Více než tohoto vítězství je však cenejší zůsob, jakým bylo dosaženo. Hráči hráli aktivně, s nasazením a bojovností. Mladí hráči podali kvalitní výkon a zapadli do sestavy. Je to příslib do další části soutěže 1.A třídy. Příští sobotu jedou vroutečtí do Litvínova, kde je čeká od 11.00 hodin na UMT další kvalitní soupeř. Účastník krajského přeboru ústeckého kraje Horní Jiřetín. Po podzimu jsou na devátém místě tabulky.

Komentář trenéra L.Klíče :  O přestávce jsme si řekli, že se musíme vyvarovat zbytečných chyb, které vždy posadí domácí hráče ,,na koně“ a naopak zvýšenou aktivitou donutit soupeře k chybám. A to jsme pak beze zbytku splnili. Začali jsme domácí přehrávat kondičně a díky tomu jsme se dostávali do šancí, které jsme proměnili a dovedli utkání do vítězného konce.

Slavoj Žihle – FK Vroutek 3 : 4 (3 :2)
Branky : Chroust 2x , Volkman, Gutwald

Sestava FK Vroutek:

Klíč M., Santner, Klíč P., Volkman O., Heinc, Pelikán(46. Minařík), Gutwald, Machyna, Kubelka, Chroust, Volkman P.

AUTOR: Jaromír Hykl

Štítky

Přátelské utkání Ústecký | 1.A třída sk. B FK Vroutek Plzeňský | Krajský přebor TJ Slavoj Žihle

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.