Vítkov "B" zahájil přípravu v přátelském zápase proti TJ Raduň

0
Dva vyrovnané celky z III. třídy okresního fotbalu se střetyi v Těškovicích na umělé trávě. Došlo tak k porovnání III. B a III. C třídy opavského okresního fotbalu. Průběh? Dva odlišné poločasy a zajímavý výsledek!

TJ Vítkov "B" - TJ Raduň 4:6 (3:2)

Zápas začal menším oťukáváním, kdy vítkovské béčko bylo na míči častěji než soupeř z Raduně a diktoval tempo. Hrálo se ale především mezi šestnáctkami. Jako první, přibližně ve 20. min., udeřili hráči okresní III. B třídy z Vítkova, když po nenápadné akci se poslal míč z obrany do kolmice na jednoho z hrotových útočníků, který prchl svýma rychlýma nohama celé obraně. Jeho sprint byl zakončen s přehledem, což znamenalo vedení Vítkova 1:0.

Vítkov ale začal ztrácet (umělou) půdu pod nohama a některé pasáže spíše vypadaly, jakoby si hráči nevěděli rady s míčem a zbytečně ho odevzdávali soupeři ihned po doteku. Nakonec po podobné akci jako na jedné straně se dočkal na straně druhé tým Raduně a vyrovnal po odrazu od tyče na 1:1. Také pěkná kolmice mezi beky. V další příležitosti se ocitl krajní záložník Vítkova, když zdrhl celé obraně podobně jako při prvním gólu jejich útočník, ale jeho pokus jen těsně míjel pravou tyč. Nakonec se přece jen opět radovali Vítkovští, když se trefil druhý z útočníků - 2:1 - po rychlém brejku po zlikvidování rohového kopu soupeře přes pravou stranu, kde se mladičký záložník prodral před samotného gólmana a předložil míč střelci gólu.

Ihned ale po vstřeleném gólu se Vítkov opět trochu více a více zatahoval a tým z Raduně získával více a více prostoru. Z toho pramenily další šance z rohového kopu. První míč se kroutil na bližší tyč, tam ale zakročil dobře postavený hráč Vítkova. Druhý se kroutil ještě povedeněji, až překvapil gólmana Vítkova a hráči Raduně se tak mohli radovat jak z vyrovnání, tak z dosti nevídaného gólu - přímo z rohu - 2:2. Vítkov ale ihned kontroval, když z dobrých 25m napřáhl ze standardky střední záložník a tečovanou ranou do protipohybu gólmana zaplul míč do sítě - 3:2. Do konce první půle už se skoro nic závratného nestalo a stav tak byl po první půli ve prospěch Vítkova.

Druhá půle začala totálním kolapsem Vítkovské rezervy. Tým Raduně vlétl na svého soupeře v nevídaném stylu a během první desetiminutovky brankář Vítkova vytahoval míč ze své sítě hned třikrát. To zápas totálně otupilo, hlavně ze strany Vítkova. Raduň začala hru kontrolovat. Vítkov to zkoušel ve větším počtu hrou do útoku, ale zadní vrátka v té chvíli byly dosti chatrné. Další gól do jejich sítě byl až krutý. Stalo se tak cca v 80. min. - 3:6. Nakonec Vítkov ještě skóre upravil, když se parádně ze standardky trefil útočník - 4:6. Nakonec se zápas poté dohrál v mírném poklidu.

Oba týmy si v tomto zápase vyzkoušely hru v odlišných poločasech. V tom prvním byl lepší tým z Vítkova, ale v tom druhém naopak tým z Raduně, který ale ve svém lepším poločase vytěžil daleko více, než jeho soupeř.

AUTOR: Rostislav Hryn

Štítky

Přátelské utkání Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. B Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. C TJ Vítkov B TJ Raduň

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.