Pohledný zápas, ale hloupé góly

0
Rakovnický Tatran se utkal s třetiligovým celkem Štěchovic a pohledný zápas nakonec skončil pomyslnou dělbou bodů. Oba týmy vstřelily po jedné brance v obou poločasech.

Tatran Rakovník – TJ Štěchovice 2:2 (1:1)

K dalšímu přípravnému utkání si divizní fotbalisté Tatranu pozvali třetiligové hráče Štěchovic. Domácí poprvé v utkání nasadili zimní ofenzivní posilu Vladimíra Hradeckého. Od prvních minut se hrál velice pohledný a technický fotbal, k čemuž přispěla obě mužstva. Po úvodním vzájemném oťukávání jako první zahrozili domácí. Verner vybojoval na půlce míč. Posunul jej na Rotheho, který přešel přes dva protihráče. Na vápně si narazil s Máčem. Vnikl do vápna, ale jeho střelu brankář konečky prstů vyškrábl na roh. Za tři minuty už se domácí radovali. Máče vyslal z vlastní poloviny nádhernou kolmici, na kterou si naběhl Dolák. Utekl obraně a mazácky placírkou obstřelil vyběhnuvšího brankáře – 1:0. Ve 29. min. bylo srovnáno, když bývalý ligový hráč Štěpán Kučera překvapil Zacha technickou střelou z trestného kopu a s pomocí tyče dostal míč do sítě – 1:1. Těsně před přestávkou se do dobrých střeleckých pozic dostali Schwendt, Junek a Mařík, ale všichni tři mířili nad štěchovickou branku.

Druhý poločas přinesl zajímavý útočný fotbal s řadou pěkných kombinací, ale také více chyb v rozehrávce na straně domácích. Hosté se tak během patnácti minut dostali do dvou šancí. Jednou mířili vedle a jednou předvedl bravurní zákrok Cipra. V 62. chtěl Výborný na půlce rozehrát rychle míč na vlastní stopery. Přihrávku však poslal do prostoru, kde stál pouze štěchovický útočník, jehož vyloženou šanci dokázal ještě Cipra zlikvidovat, ale proti následné dorážce už byl krátký – 1:2. Radost hostů z vedení trvala jen čtyři minuty, když se na vápně uvolnil Mařík. Střela levačkou sice neměla razanci, ale k překvapení všech podjela brankáři pod tělem do sítě – 2:2. V dalším průběhu měla obě mužstva několik šancí strhnout vedení na svoji stranu, ale chyběla větší přesnost v zakončení.

Sestava Tn. Rakovník: Zach (46. Cipra) – Junek, Vecka, Bredler, Výborný – Rothe (46. Petrák), Verner (78. Černý), Mařík, Schwendt (50. Červenka) – Máče (46. Klíma) – Dolák (46. Hradecký). Trenér: Pavel Mareš.