Kolín vyzrál na lídra ze Živanic

0
ŽIVANICE - Kolín v sobotu hostoval na půdě aktuálního lídra divizní skupiny C. Z pozice v tabulce vyplýval před utkáním jednoznačný favorit - Sokol Živanice. Kolínští však nechali papírové předpoklady pouze na papíře a svého soupeře porazili po dramatickém průběhu těsně 4:5.

Papírovým favoritem utkání byly už jen pro své postavení v čele tabulky divizní skupiny C jednoznačně Živanice. Kolínští však zde chtěli překvapit a také se jim to povedlo. I přes hororový vstup do utkání, po kterém museli dohánět dvoubrankové manko, zvítězili na půdě kandidáta o účast v ČFL těsně 4:5.

Úvod utkání byl pro Kolín jako ze špatného snu. Už v 5. minutě přišel centrovaný míč do vápna a pohotovou střelou otevřel gólový účet Lukáš Polák. Příšerný scénář pokračoval i nadále – v 8. minutě postřehl hlavní sudí hru rukou jednoho z bránících hráčů Kolína a bez váhání odpískal pokutový kop, k němuž se postavil Radek Gorol. Ten z penalty poslal Živanice do dvoubrankového náskoku. Tečku za pro Kolín hororovým scénářem vystavil Milan Vácha, kterému se ve 22. minutě povedlo procpat míč za záda exkolínského Ptáčka a snížit tak skóre na „pouhých“ 2:1. Od tohoto okamžiku přebíralo velení na hřišti hostující mužstvo. O deset minut později přišlo srovnání stavu na 2:2 – Nešpor nacentroval ze standardní situace balon do vápna, kde ho našel připravený Petr Šourek. Kolínští stále zvyšovali svou produktivitu a odměna na sebe nenechala příliš dlouho čekat. Ve 39. minutě dokonali hosté fantastický obrat – přízemní centr vystihl Tomáš Mlynka a dostal Kolín do jednobrankového vedení. Ve své euforii nakopl rohový praporek, za což si vysloužil i žlutou kartu. To nebylo do konce prvního poločasu vše. Rozjetá kolínská mašina se dál řítila na živanickou obranu. Ve 44. minutě vyslal Petr Němeček ránu zpoza vápna, a ta přes mírnou teč nakonec zaplula do sítě a kolínští tak mohli slavit čtvrtou branku, která znamenala dvoubrankové vedení.

Šest branek v utkání je pro oko nezaujatého diváka skvělá podívaná. A co teprve, když jich padne rovnou devět? O zdramatizování se nejprve postaral Milan Ujec, který vystihl odražený míč od konstrukce Pellegriniho branky a mírným doražením snížil na 3:4. Ovšem Kolíňáci stále neměli dost a dravě jako supi se drali kupředu. V 69. minutě nastaly zmatky v obraně Sokola - jednoho z defenzivních hráčů obral o balon Němeček a přihrávkou před zcela prázdnou branku nabídl příležitost Liboru Křelinovi, který ji s jistotou využil. Dalšího zdramatizování se ujal deset minut před konečným hvizdem Radek Bukač. Živanickým hráčům se nepovedlo vybojovat po snovém úvodu nakonec ani bod a z utkání vychází naprázdno.

Branky: Polák, Gorol, Ujec, Bukač – Vácha, Šourek, Mlynka, Němeček, Křelina
Rozhodčí: Hrkal – Urban, Šedivka
ŽK: Zdeňka – Mlynka, Šourek, Vácha, Křelina
Diváci: 165

FK Kolín: Pellegrini – Biško, Šourek, Nešpor (K), Seifert (92' Šindelář) – Živný – Vácha (86' Puk), Němeček, Čapek, Mlynka (65' Křelina) - Veselý
TJ Sokol Živanice: Ptáček – Ferčák (46' Zdeňka) , Herzán (K), Gorol, Kakrda, Buriánek (64' Bukač), Hundák, Polák (46' Petrus), Novotný, Pánek (46' Ujec), Motyčka