Krakovany slaví první vítězství v přípravě

0
Druhé přátelské utkání čekalo o víkendu na fotbalisty Krakovan. Tentokrát si zahráli s Červenými Pečkami a diváci mohli vidět čtyři góly.

V sobotu 25. 2. absolvovali hráči Krakovan za krásného slunečného počasí své druhé přátelské utkání. V prvním zápase Krakovany prohrály s B-týmem Kutné Hory, a tak si chtěly spravit chuť. Soupeřem jim byl tým Červených Peček, který hraje I. B třídu.

Zápas začal opatrně a bez větších šancí. Jediný, kdo na hřišti narušoval loudavé tempo, byl Hradílek, který svou rychlostí dělal problémy krakovanským stoperům. Dva průniky za obranu neproměnil a jak se říká, do třetice všeho dobrého - 1:0. Pak se hra odehrávala mezi vápny. V 35. minutě k překvapení všech unikl do brejku krakovanský Tomáš Sixta, který svou šanci neproměnil, ale v zápětí po chybě pečecké obrany skóroval levasem nestárnoucí Luděk Tlučhoř - 1:1.

V poločase trenér Krakovan Vlasta Chlád prostřídal a změnil rozestavění hráčů. Jirka Antoš se přesunul do středu zálohy a servíroval útočníkům Krakovan krásné pasy za obranu. V 60. minutě pláchl na levém křídle Vlasta Novotný a centrovaný míč si stoper Červených Peček nešťastně srazil do vlastní branky - 1:2. Následovalo několik závarů, které Krakovany nedokázaly proměnit. V 70. minutě se Vlasta "Hadice" Novotný prosmýkl vedle stopera, následně se zlomil jak vzduchovka a pískala se penalta. Jelínek s přehledem - 1:3. Pak už se zápas dohrál v poklidu.

Krakovanští "Pečeným" za přátelské utkání a přejeme jim hodně štěstní do jarních bojů.

Autor: Honza Špinka ml., upraveno redaktorem