Neplánovaní domácí výhrou nepohrdli: TJ. Jiskra Kuks - TJ Jiskra Bernartice (4:2)

0
Aprílové počasí! Příroda o sobě opět jednou dala slyšet a přesvědčivě demonstrovala, že na ní jsme všichni krátcí. Svým počinem poskytla neplánovanou výhodu domácího prostředím borcům z Kuksu.

V rámci druhého kola skupiny „o umístění“ trutnovské okresní soutěže III. třídy mužů byl naplánován na sobotu 2. dubna zápas Bernartic a Kuksu. Jeho uskutečnění se však neobešlo bez komplikací. Hřiště v Bernarticích bylo zasažené sněhovou nadílkou, která se místy změnila v led, a tak byli rozhodčí nuceni prohlásit hrací plochu za nezpůsobilou a zápas přesunout do Kuksu.

Po zdárném přesunu obou mužstev k regulérní hrací ploše již nic nebránilo začátku zápasu, na který byli delegováni rozhodčí Rohrbacher a Hradecký. Domácí měli k dispozici patnáct hráčů, tým hostí třináct.

Oba týmy potřebovaly tento zápas ovládnout, neboť v předešlém kole ani jeden z nich naplno nebodoval, ba Kuks dokonce podlehl na domácím hřišti Radvanicím. Domácí tým se však s počáteční nervozitou dokázal rychle vypořádat a již ve 14. minutě šel zásluhou Josefa Sochora do vedení. Co víc, v 16. minutě zařídil Zdeněk Šibor druhý gól domácích a nad hosty z Bernartic se již pomalu stahovala mračna.

V následných minutách se hra uklidnila a iniciativy se zkoušeli chopit hosté. I přes zlepšený výkon pro ně naneštěstí ve 28. minutě přidal svůj druhý gól v utkání Zdeněk Šibor a domácí již pohodlně vedli 3:0. S dosavadním vedením se však domácí nechtěli spokojit, což v kombinaci s odhodláním hostí vedlo k pohlednému a bojovnému fotbalu.

Do druhého poločasu se vstoupilo dvojnásobným střídáním na obou stranách. Na týmu Bernartic byla patrná touha změnit více než nepříznivý výsledek z prvního poločasu, ale již ve 48. minutě je potkala další pohroma. Vlastní gól si vstřelil kapitán hostí Lukáš Zajíček a Kuks vedl již 4:0. Bernarticím se nakonec podařilo odvrátit debakl. V 52. a následně i v 88. minutě se do listiny střelců zapsal Josef Těžký.

Přihlížející diváci se v Kuksu nakonec dočkali gólově bohatého zápasu, ve kterém se hrálo až do konce, za což se vděčí poděkovat oběma mužstvům.

V rámci 3. kola se Kuks představí opět v domácím prostředí, kde v neděli 10. 4. vyzve tým z Libotova. Bernartice čeká výjezd na Mostek, kde se střetne s tamním „B“ týmem. Oba zápasy by měly shodně začít ve 13:30.

Autor článku: Milan Šorm

Štítky

Pohárové utkání Královéhradecký | Trutnov | Okresní přebor Královéhradecký | Trutnov | III. třída sk. A Královéhradecký | Trutnov | III. třída sk. B TJ Jiskra Kuks Bernartice/Žacléř B

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.