Dokáží Čechovice zlomit sérii remíz ?

0

Nedělní 21. kolo olomouckého krajského přeboru nám nabídlo zápas domácích Čechovic s FC Želatovicemi. Zatímco Želatovice by výhra přiblížila vrcholu tabulky, tak čechovický Sokol by se třemi body vrátil do přímého boje o první místo s Jeseníkem. Úkol byl tudíž pro oba týmy jasný - vyhrát !

Čechovice od samého začátku ukázaly, kdo je favoritem

Start zápasu se rozhdoně povedl více domácím, kteří se prezentovali o poznání ofenzivněji, než soupeř. Brzo nám otevřel skóre po odraženém míči v malém vápně Petr Haluza, který si ve 23. minutě připsal svůj první přesný zásah v sezóně - 1:0. Hostujícímu celku stoupnul první gól očividně do hlavy, jelikož druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, když se ve 31. minutě prosadil z rohu krásnou volejí Jakub Šolín - 2:0. Do kabin se o poločase rozhodně lépe šlo Sokolu, protože prolomení série tří remíz měli domácí hráči na dosah.

Ve druhém dění bylo o zábavu postaráno. Želatovice se usilovně, leč marně, snažily prolomit obranný blok Čechovic, ale paradoxně to byli právě domácí, kteří se mohli radovat ze třetí branky. Ze standartní situace se k centrovanému míči dostal Filip Halouzka, který to "poslal" od břevna za brankovou čáru. Gólové oslavy však zdviženým praporkem překazil pomezní, který signalizoval offside. V 80. minutě zahrál rukou ve vápně Štěpán Dluhoš, který se snažil odkopnout míč do bezpečí. K pokutovém kopu se postavil Filip Halouzka, který si musel před zahráním ještě chvíli počkat. Po odpískaní se zrovna nevybíravým slovníkem ozval trenér hostujících Jiří Jemelka, který obdržel žluté napomenutí. Jelikož si po obdžení karty trenér neodpustil ještě další výroky na adresu hlavního rozhodčího, musela přijít druhá žlutá karta, která ho poslala pryč z lavičky. Zraky diváků se mohly opět upřít na penaltu, kterou Filip Halouzka proměnil a mohl se tentokrát oprávněně radovat se spoluhráči - 3:0. Po 90 minutách ukončil závěrečný hvizd ne jen zápas, ale také čekání Čechovic na 3 body.

Pozápasové hodnocení

Filip Halouzka (hráč, TJ Sokol Čechovice)

Zápas jsme oproti předešlým utkáním začali v jiné formaci na 2 útočníky, což se ukázalo, jako dobrá varianta. Řekl bych, že jsme od začátku byli lepším týmem, i když měl na začátku soupeř také své šance. První gól padl po důrazu Peťu Haluzů, druhý gól dal Kuba Šolín, po krásném voleji z rohu. O poločase jsme si v šatně hlavně zdůrazňovali, že vést 2:0 v poločase je hodně ošemetné a nesmíme soupeře pustit do hry. To se nám podařilo, pokračovali jsme v naší aktivní hře a soupeř měl ve druhém poločase vlastně jen jedinou šanci, kdy nastřelil tyčku. My dali gól, který však nebyl uznán skrz těsný offside. Na konci zápasu jsme pak přidali pojistku gólem z penalty. Po zápase v šatně panovala velmi dobrá nálada, protože jsme protrhli šňůru remíz a po ne moc přesvědčivých výkonech jsme odehráli velmi dobrý zápas, na který musíme v týdnu navázat.

Tomáš Čech (brankář, FC Želatovice)

Zápas se mi hodnotí velice špatně, protože ještě před zápasem jsme byli na dostřel čelu. Ovšem ukázalo se, že tuto sezónu dostáváme laciné góly, které nejsou ani tak vypracované soupeřem, jako spíš pramenící z našich chyb. Po docela solidním začátku, kdy jsme samozřejmě rychle mohli prohrávat 2:0, jsme také měli své šance, bohužel jsme je nevyužili a poté přišli dva gôly v docela rychlém sledu po našem nedůrazu ve vápně. Poté už se zápas velice těžce otáčel. Soupeř zalezl a nám se těžko dostávalo za jejich obranu. Vše korunovala penalta v závěru, kdy si náš obránce nastřelil ruku ve vápně - 3:0. Na jaře to zatím nejsme my. Naše hra je strašně složitá, těžko se dostáváme do šanci, a když už v nich jsme, selžeme. Nezbývá nic, než pokračovat v sezóně dál. Teď už nejspíš s jiným cílem a snažit se dosáhnout nejlepšího možného umístění.

Autor: Kristián Sobota