0
Povedenou, herně i výsledkově úspěšnou generálku, sehráli divizní fotbalisté Tatranu Rakovník proti králi třetí ligy - SK Viktorie Jirny - která dvakrát po sobě vyhrála ČFL. Tatran šel do vedení po parádním trestném kopu P. Kučery, ale domácí ještě do přestávky po dvou zbytečných chybách vývoj otočili. Do druhé části ale převzal režisérskou taktovku Gögh, který zároveň po deseti minutách nádhernou střelou z pětadvaceti metrů dal výsledku konečnou podobu.

SK Viktorie Jirny - TJ Tatran Rakovník 2:2 (2:1)

Jirny nepříznivý stav otočily

Prvních deset minut bylo ve znamení dvou velkých šancí domácích, ale Kut dvěma bravurními zákroky podržel své spoluhráče. Po deseti minutách se začali osmělovat také hosté, kteří se dostali do náznaků šancí, ale chyběla větší přesnost při finálním provedení. V 15' byl před pokutovým územím faulován P. Kučera. Sám se postavil k trestnému kopu a parádní ranou přes zeď otevřel skóre – 0:1.

Do poločasu ale bylo všechno jinak. Nejprve hosté na půlce nedokázali zastavit rozvíjející se akci domácího celku. Jeden hráč prošel přes tři hráče Tatranu. Došlo k přečíslení a před Kutem byl sám útočník, který jej obstřelil – 1:1. Za pět minut přišla ztráta na třiceti metrech od branky. Následovalo přenesení hry do volného prostoru a na Kuta šel opět sám hráč, který znovu nezaváhal – 2:1. Góly ovlivnily sebevědomí hostů, kteří se deset minut nemohli dostat do tempa, ale v závěru poločasu přišly dva úniky Kingsley Omovieho, ale bez zakončení, když tomuto rychlonohému útočníkovi nevyšla rozhodující klička.

Skvělý Gögh a cenná remíza pro Tatran

Do druhého poločasu převzal režisérskou taktovku nejen Tatranu, ale celého utkání Gögh, který s lehkostí sobě vlastní začal řídit hru Tatranu, která se zvedla a přišlo zasloužené vyrovnání, když se právě Gögh levačkou opřel z pětadvaceti metrů do skákavého míče, který zapadl přesně pod břevno – 2:2.

V dalším průběhu se šance střídaly na obou stranách. Domácí po trestném kopu těsně minuli Tůmovu branku, který ale do konce zápasu svoje kouzlo nezrušil. V přípravě totiž nedostal v dresu áčka ani jeden gól. Tatran hrozil nebezpečnými brejky. P. Kučera po spolupráci s Göghem byl sám před brankářem, ale nastřelil pouze jeho tělo. Gólem neskončila ani tvrdá střela Hynka. Domácí měli v závěru možnost strhnout vedení na svoji stranu, ale Tůma byl proti.

Pavel Koutenský, trenér Tatranu Rakovník: "Sehráli jsme nejlepší přípravné utkání. V naší hře byly vidět pěkné akce. Hlavně ve druhém poločase, kdy jsme i mohli zápas překlopit na svoji stranu. Přesto jsme se opět nevyvarovali zbytečných chyb a nepřesností, po kterých jsme inkasovali."