Obrazem: Janov změřil síly s rezervou Tatranu

0
Janov po nepovedené sezóně sestoupil do třetí třídy. Na úvod přípravy si navíc nevybrali vůbec snadného soupeře. Béčko Tatranu hraje nejnižší krajskou soutěž a ve svém kádru má plno šikovných fotbalistů, které doplňuje podle potřeby o hrače z prvního mužstva.

Tatran Rakovník B – Sokol Janov 5:1 (2:0)

V úterý sehrála rezerva Tatranu Rakovník přípravný duel proti Sokolu Janov. Podle očekávaní se hostům z Janova nepovedlo přerušit sérii proher z loňské sezóny a v prvním přátelském utkání hráli jen pomyslné "druhé housle".

Od prvních minut byli domácí lepším a fotbalovějším týmem. Neuběhly ani dvě minuty, když se k dorážce dostal navrátilec po zranění Pidrman a rozvlnil síť – 1:0. V dalším průběhu mohli zvýšit Hájek s Čermákem, ale trestuhodně netrefili prázdné branky.

Hosté hrozili z ojedinělých protiútoků, ale zakončení bylo nepřesné. Pět minut před přestávkou zahrával Weis rohový kop. Do vzduchu se nejvýše odlepil Čermák a hlavičkou do protipohybu nedal Kopáčkovi šanci – 2:0.

Vstup do druhé části vyšel opět domácím. Přišel další rohový kop Weise, který si tentokrát našel hlavičkující Andrt a zamířil přesně k tyči – 3:0. Tatran byl i nadále při chuti. Weis poslal nádherný míč za obranu. M. Kučera byl u něho dříve než vyběhnuvší Kopáček. Píchl si jej kolem brankáře Janova a zakončil do prázdné branky – 4:0.

V 75. přišla krásná akce na jeden dotek. Vrábík našel na hranici vápna Jiříka, který hrudí sklepl míč naběhnuvšímu Sajnerovi, jehož bombu zastavila až síť – 5:0. Poslední slovo ale měli hosté, když M. Bradáč překvapil z trestného kopu Tůmu, který si stoupnul za zeď a už nestačil zareagovat – 5:1.

"Po celý zápas jsme měli převahu a naše vítězství mohlo být i vyšší. V utkání byly dobré momenty a akce, ale i horší, kdy nám chyběl pohyb bez míče a rychlejší nahrávky od nohy, abychom soupeře přečíslili, ale jako tréninkové utkání zápas splnil účel," řekl hrající trenér Miroslav Hájek, který pro tento duel nahradil Zdeňka Weise, jenž byl pracovně nepřítomen.

Tatran B: Tůma – Přibyl, Vrábík, Andrt, M. Kučera – L. Skoupý, Hájek, Čermák, F. Skoupý – Kapoun, Pidrman. Hokejově střídali: Weis, Sajner, Jiřík a Sýkora. Hrající trenér: Miroslav Hájek.

Štítky

Přátelské utkání Sokol Janov Středočeský | Rakovník | III. třída Středočeský | 1.B třída sk. A TJ Tatran Rakovník B

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.