0
Ve středu sehráli divizní fotbalisté TJ Tatran Rakovník poslední přípravný duel, ve kterém na hlavním hřišti změřili síly s týmem Přední Kopaniny. Do 75. minuty se hrál vyrovnaný fotbal s řadou šancí na obou stranách. Závěr ale patřil domácím, kteří otevřeli skóre po přesné dorážce Kingsley Omovieho a následně se dvakrát ve velkém vápně dobře orientoval Dolák. Na zápase fotil David Svoboda!

TJ Tatran Rakovník - FC Přední Kopanina 3:0 (0:0)

Od prvních minut se hrál vyrovnaný fotbal. Do první části nasadil trenér Pavel Koutenský nové hráče, které chtěl vidět v zápasové praxi. Hrálo se mezi oběma vápny. Prakticky bez šancí. Jedinou měli ve 40' hosté, ale Tůma bravurně zasáhl.

Do druhého poločasu nastoupili domácí v silnější sestavě, což se projevilo na tlaku, ale do první šance se opět dostali hosté, kteří z pěti metrů přestřelili odkrytou Kutovu branku. Chvilku na to zkušený veterán v domácí brance zlikvidoval samostatné sólo. Hostům v posledních patnácti minutách došly síly, což byla voda na mlýn Tatranu.

V 76' utekl po levé straně P. Kučera. Od brankové čáry vrátil míč na hranici velkého vápna Hynkovi, jehož střelu brankář ještě bravurně vyrazil, ale pouze do prostoru, kde stál Kingsley Omovie, jenž dorážkou nezaváhal – 1:0.

Za dvě minuty přišla krásná kombinace, kdy šel míč po ose Vrána – Hynek – Kingsley Omovie až k Dolákovi, jehož placírka byla nechytatelná – 2:0. Poslední slovo měli domácí v 86', kdy se do zakončení dostal Výborný. Jeho střela ale byla sražena pouze k Dolákovi, který placírkou s pomocí tyče pečetil vítězství, které bylo vzhledem k zápasu pro hosty až moc kruté – 3:0.

Pavel Koutenský, trenér Tatranu: "Druhý poločas byl lepší prvního, kdy bylo v naší hře moc nepřesností a dlouho jsme drželi míč. Ve druhém poločasu už to bylo lepší a závěr byl v naší režii, ale musím uznat, že Kopanina nehrála vůbec špatný fotbal a byla to velmi dobrá prověrka před sobotním duelem s Neratovicemi."

Tatran – 1. poločas: Tůma – Borsuc, Stuchl, Brdler, Vrána – Rothe, Vild, Hynek, Rossmann – Hradecký, Řezáč. 2. poločas: Kut – Vrána, Vecka, Bredler, Výborný – Verner, Rodina – Dolák, Hynek, P. Kučera – Kingsley Omovie. Trenér: Pavel Koutenský.