Že se nám proti Hornímu Újezdu daří, může být náhoda tvrdí Vladimír Krotký

0

Omlouváme se všem čtenářům, kteří byli ochuzeni o rozhovor z hráčem kola pro sedmé kolo. Vinnou závady v počítačovém systému, dáváme tento rozhovor se spožděním. Děkujeme za pochopení.

Vladimíre, gratuluji ti k vítězství v naší anketě a zeptám se jaký byl zápas z tvého pohledu?
Díky, a také děkuju všem za zaslané hlasy. Z celkového pohledu jsme byli lepším týmem. Zápas mě celkem bavil, i když byl velmi těžký terén, který zapříčinil chyby na obou stranách. Horní Újezd má dobrý tým, což ukázal v posledních deseti minutách.
Jak by jsi popsal svůj výkon?
Nerad se sám hodnotím, ale trenér byl spokojen. Nebylo takové horko jako při předchozích zápasech. To mi vyhovuje. Hrál jsem středního defenzivního záložníka společně s Petrem Pokorným, dobře jsme se doplňovali a to byl jeden z důvodů naší výhry.
V loňské sezóně jste hráli III. třídu. Jak by jsi porovnal obě soutěže?
Ve II. třídě není vyloženě slabý soupeř. Všichni soupeři jsou sice tzv. hratelní, ale se všemi můžete také prohrát. Ve III. třídě byli přece jen i slabší soupeři, které jsme jednoznačně přehrávali.
Jaká vůbec byla letní příprava?
Moc jsem toho natrénovat nestihl. Za zmínku stojí turnaj ve Výčapech, který se hrál těsně po mém příjezdu z dovolené.
Vrátím se ale ještě k zápasu v Horním Újezdu. Minulou sezónu jste je dvakrát výrazně porazili. Čím to je, že se vám na ně tolik daří?
Může to být náhoda. Nicméně bych řekl, že Horní Újezd má ve svém středu spíše technické hráče, kteří nejsou tak důrazní v osobních soubojích. Je pak více času na finální přihrávku. Navíc máme ve svém týmu velmi rychlé hráče, kteří se umí prosadit 1:1.
V závěru zápasu jste ale polevili a soupeř vás mocně dotahoval.
Nezačali jste se ještě strachovat o výhru a čím to bylo, že jste ještě zadělali na pořádné drama?
Horní Újezd má šikovné fotbalisty a posledních deset minut se jim začalo dařit a navíc měli štěstí. Velmi jsme jim to usnadnili, když se každý už viděl ve sprše. Věřil jsem, že tři góly za 7 minut nemůžeme dostat.
Který tým podle tebe bude největším favoritem vaší skupiny?
Moc to neřeším, nemám o soupeřích přehled. Mně se líbila hra Rokytnice, se kterou jsme hráli v prvním kole.
Kdo tě k fotbalu dovedl? A kde všude jsi působil?
Když jsem byl malý, bydlel jsem v Ostašově, kde jsme s klukama ze vsi hráli fotbal velmi často. Myslím, že se psal rok 1987, když vznikl v Lipníku žákovský oddíl kopané. Hned jsme se s o rok starším bráchou přihlásili. Bylo mně tehdy skoro 10 let. Hrál jsem vždy za Lipník, s výjimkou dorosteneckého období. To jsem hostoval v Myslibořicích a ve Vladislavi.