ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA RADKEM ZÁLEŠÁKEM Z TLUMAČOVA - 1.kolo Zlínský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 1. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Stal se jim Radek Zálešák z týmu S.K. Tlumačov, který v úvodním kole vstřelil dvě branky Přílukám, ale ani jeho trefy na body tlumačovskému celku nestačily. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Bylo to pro mě velké překvapení, a jsem za něj samozřejmě velmi rád. Už to, že jsem byl nominován do jedenáctky mě velmi překvapilo a také jsem byl velmi mile překvapen, když mi můj spoluhráč oznámil, že jsem se stal hráčem kola a nechal za sebou některé zkušenější hráče. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří pro mě hlasovali.
Určitě má ale hořkou příchuť, poněvadž na body jste s Přílukami nedosáhli, nedali jste navíc penaltu....
Bohužel je to tak, již na začátku utkání jsme mohli střelit branku a tak dostat klid na své kopačky, bohužel se nám to nepodařilo a soupeř nás za to patřičně potrestal dvěma brankami. Do půle se nám povedlo snížit a tak jsme do kabin odcházeli za stavu 1:2 a na vyrovnání měli ještě pětačtyřicet minut. Do druhé půle jsme šli s cílem vyrovnat a strhnout vedení na svou stranu, soupeř byl ale proti, když nám hned v 55. minutě vsítil třetí gol a naše ambice na vyrovnání a výhru se tím pádem ztenčily. Hned o pár minut později jsme již byli soupeři zase na dostřel, když se mi podařilo vstřelit kontaktní gol na 2:3. Cítili jsme, že zápas ještě není prohraný a po zbytek hry jsme měli více ze hry, když nám odměnou byl vybojovaný pokutový kop, vyrovnání bylo na dosah, ale jak už to ve fotbale někdy chodí, pokutový kop není zárukou golu o čem jsme se sami přesvědčili, když kopajícímu Máčalovi hostující golman penaltu jen vyrazil před sebe a k následné dorážce už našeho střelce nepustili obránci, kteří míč odkopli do zámezí. Je to pro nás hořká prohra ale musíme bojovat dál a získat body v následujících zápasech.
Nechtěl Tě třeba zkušený Dan Máčala pustit na penaltu, když jsi dal před tím dvě branky?
Na začátku zápasu trenér určil tři střelce pokutových kopů. Byl to zkušený Dan Máčala, kapitán mužstva a já. Po odpískání penalty se míče jako první chopil Dan a tak šel penaltu kopat on. Kdyby nechtěl, třeba bych se k ní postavil já nebo kapitán mužstva. Dan je však zkušený hráč, to že ji nedal se může stát každému, mohlo se to stát i mě i když už jsem před tím dva góly dal.
O víkendu hrajete v Lukově, určitě budete chtít odčinit porážku z prvního utkání?
Tak určitě, v prvním utkání se nám nepodařilo získat ani bod a tak si ze hřiště na Lukově budeme chtít odvést plný počet bodů. Musíme do zápasu vstoupit aktivně a proměňovat vyložené šance. I když zápas bude těžký, věřím, že vyhrajeme a připíšeme si tak první vítězství a 3 body.
Jaké vůbec máte letos ambice v 1.B. třídě?
Minulý rok jsme do 1.B třídy vstoupili jako nováček a hned se nám podařilo umístit v první polovině tabulky, kde jsme obsadili 5. místo. Tento rok se budeme umístění v tabulce snažit nadále udržet a bojovat o přední místa v tabulce.
Kde začínala Tvoje fotbalová kariéra a jak si představuješ její další pokračování?
Moje fotbalová kariéra začala v 6ti letech právě tady v Tlumačově v oddíle žáků, kde jsme se učili základům fotbalu, pravidlům hry a dalším fotbalovým věcem. Postupně jsem přešel do oddílu dorostu. V dorosteneckém věku jsem již částečně hrál za A mužstvo Tlumačova, kde jsem nabýval další zkušenosti. V 17 letech jsem byl vybrán a půl roku působil v tréninkovém centru mládeže Tescoma Zlín, odkud jsem se vrátil zpět do Tlumačova a od té doby již stabilně hraji za domovský oddíl. Dostalo se mi nabídky i od jiných oddílů z vyšších fotbalových tříd, já však zůstal „doma“, kde jsem zvyklý, a kde budu ve fotbale dále pokračovat.
Co patří mezi Tvé další zájmy kromě fotbalu?
Mezi mé další zájmy patří silniční cyklistika, rybaření, lyžování a amatérský hokej. Volný čas také rád trávím se svou přítelkyní nebo se svými přáteli.
Co říkáš na náš nový fotbalový portál a vůbec myšlenku prezentovat takovým způsobem i nižší soutěže?
Vznik fotbalového portálu je skvělá věc a myšlenka prezentovat právě takhle i nižší soutěže je super. Lidé zde mají možnost si přečíst zajímavé články o fotbale, dočíst se aktuálních výsledků a článků z různých utkání. Velmi se mi líbí nápad se sestavou a hráčem kola, díky ní si mohou někteří hráči aspoň na malou chvíli vyzkoušet roli fotbalové hvězdy.