Hráč 3. kola Jan Mikoláš: Jak těžké je prosadit se do ligového kádru? Hodně!

Ve 3. kole jste zvolili nejlepším hráčem Jana Mikoláše z Horních Počapel. Ten přidal ve druhé půli další dva góly do sítě Veltrus a podtrhl tak jejich demolici v poměru 5:0. V rozhovoru jsme se bavili nejen o zápase samotném, ale i o minulosti v ligových klubech. Odpovědi byly mnohdy velmi stručné, ale o to výstižnější. Posuďte sami...

0
Gratuluji k vítězství v anketě o hráče kola. Vyhrál jsi někdy podobnou soutěž?
Děkuji, ne. Je to poprvé.
K zápasu jsi přitom naskakoval až v poločase z lavičky. Jaké byly tvé pokyny do hry?
Jednoduché. Přidat další gól.
Věřil jsi, že je zápas za poločasového stavu 3:0 už rozhodnutý?
Nikdy to není rozhodnuté, ale tušil jsem, že zvrat asi nepřijde.
Jaký to byl vlastně zápas? Bylo od začátku jasné, kdo je pánem na hřišti?
To zase úplně ne, ale myslím si, že jsme měli o něco více ze hry.
Mohl bys čtenářům popsat své dvě branky?
První nechytatelnou plackou na zadní a druhá branka byla chladnokrevné zakončení podél nohy brankáře. Musím podotknout, že na obě branky mi hezky přihrál Honza Žídek.
Jak ses na hřišti cítil?
V pohodě, jako vždycky.
Ty se můžeš pochlubit velmi zajímavým fotbalovým životopisem. Několik mládežnických let jsi strávil ve Spartě, poté jsi hrál i v Teplicích. Jak těžké je prosadit se do jejich ligového kádru?
Hodně.
Co rozhodlo o tom, že tobě se to nakonec nepodařilo?
Hlava.
Máš ze svého tehdejšího působení nějaké spoluhráče, kteří to dotáhli až na úplný vrchol?
Pár jich je. Ale taky to není nějak působivé číslo. Tak 5.
Většinu dosavadní kariéry jsi strávil v klubech Ústeckého kraje. Jak ses dostal v zimě do Horních Počapel?
Kamarád Dalibor Suk zde v minulosti působil a lanařil mě, za což jsem teď rád.
Do Horních Počapel jsi přišel z nyní již třetiligového Litoměřicka. Máš ještě ambice zahrát si na takovéto úrovni?
Naposledy jsem hrál za Litoměřice před x lety, a to ještě krajský přebor. Teď už ambice hrát výš nemám, spíš mám priority jinde než ve fotbalu.
Jak bys zhodnotil úroveň OP Mělník?
Řekl bych, že jak fotbalově, tak i co se týče zázemí, je na velmi dobré úrovni.
Jak vidíš ambice svého týmu na konečné umístění? Nezasloužil by si fotbalový areál v Horních Počaplech krajskou soutěž?
Areál určitě. Já doufám, že nebudeme mít záchranářské starosti jako loni a budeme se pohybovat v klidných vodách tabulky.
Sledoval jsi včerejší zápas české reprezentace proti Arménii? Jak se ti líbil její výkon a jak vidíš šance našich v nedělní kvalifikaci na MS proti Severnímu Irsku?
Nesledoval, ale myslím si, že v neděli to bude jednička a hodně gólů.
Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí do dalších zápasů!