Úroveň naší soutěže je dobrá, myslí si kanonýr Murdych

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 9. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Útočník TJ Union Děčín Jakub Murdych. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Kubo, podruhé jste se stal na podzim Hráčem kola. Potěšilo vás to i tentokrát?
Být podruhé Hráčem kola? Tak to určitě potěší.
Tisé jste při výhře 9:2 nasázel čtyři góly. Který byl nejhezčí?
Hezké byly všechny góly. Pro mě osobně byl důležitý ten, kdy jsem proměnil penaltu.
Ale první poločas to bylo jen 2:1. Tisá ještě kladla odpor, co?
Hlavně jsme neproměnili dostatek šancí. Soupeř v prvním poločase bránil od půli hřiště prakticky v deseti hráčích. Bylo těžké se tam dostat.
V předchozím zápase se za stavu 1:1 nedohrál váš zápas v Horním Podluží. Myslíte si, že rozhodčí udělal správně?
Určitě ano! Nebýt ukončení zápas, tak by tam polovina hráčů dohrála se zraněním. V lepším případě. Co se tam dělo, to se jen tak nevidí.
Máte za sebou devět zápasů, Union je v kontaktu s čelem tabulky. Jste spokojený?
Spokojený určitě jsem. Teď by to chtělo bodovat na hřišti prvního Chuderova.
Váš tým v útoku spoléhá na splupráci Murdych - Očipka - Galaš. Jak se vám všem spolupracuje?
Musím říci, že si skutečně rozumíme. Jak na hřišti, tak mimo něj.
Hráči Unionu jsou pravidelnými vítězi naší ankety. Kdo je u vás pokladníkem?
Pokladníkem je Michal Zvolský. A je jasné, že po našich rozhovorech se nám kasa pěkně plní (smích).
Jak se vám osobně líbí úroveň I.B třídy?
Úroveň je dobrá. Většina týmů se posiluje hráči z vyšších soutěží. Kvalita tady určitě je.
O víkendu hrajete na půdě prvního Chuderova. Máte na soupeře nějaký recept?
Nikdy jsem proti nim nehrál, takže těžko říct. Ale věřím, že bude chtít Chuderov doma vyhrát. Nám by mohl pomoc rychle vstřelený gól.
Teď odbočíme. V Junioru Děčín, kde jste hrál řadu let, skončil trenér Pavel Horáček. Překvapilo vás to?
Vím, že se o tom dlouho spekulovalo. Sám už chtěl několikrát skončit, je to dobrý trenér. Trochu mě to překvapilo, že skončil zrovna teď. Je ale pravda, že situace v Junioru není jednoduchá. Kord když prohráli pět zápasů v řadě.