Máme dostatečnou kvalitu zabojovat o postup, věří hráč kola Filip Koča

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 14. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Stal se jím Filip Koča ze Stodu. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Zaprvé bych Vám rád pogratuloval, věděl jste o své nominaci a následném vítězství?
Děkuji. Věděl jsem, že jsem byl zvolen hráčem zápasu, ale o tom, že jsem nominovaný do sestavy jsem zjistil až v pondělí, poté jsem průběh hlasování sledoval.
Kde jste s fotbalem začínal a v kolika letech to bylo?
S fotbalem jsem začínal ve Stodě asi v šesti letech.
Jak se poté vyvíjela Vaše kariéra? Kde všude jste působil?
V mládežnických kategoriích jsem zastával pozici gólmana, ale po příchodu do žáků se mi nedostávalo tolik příležitosti, takže jsem s fotbalem na nějaký čas skončil a věnoval se tenisu. K fotbalu jsme se zpátky dostal v 15 letech a začal jsme hrát v poli. Po nějaké době jsem měl vynucenou přestávku, kvůli operaci kolene, ale od té doby nemám se zraněními problémy a mohu se fotbalu na 100% věnovat. Působil jsem kromě půlročního hostování v Petříně jen ve Stodě.
Byl jste spokojen s podzimními výkony a konečným postavením Stodu v tabulce?
Myslím, že jsme mohli dosáhnout vyšší příčky, ale dost nás trápila zranění a málokdy jsme se sešli v nejlepší sestavě.
Jak probíhala zimní příprava? Vydařila se podle představ?
Zimní příprava byla velmi ovlivněna marodkou a změnami ve vedení, ale myslím, že na jaro jsme dobře připraveni.
S jakými cíli jdete do druhé poloviny sezóny?
Tak asi stejně jako každý tým z první poloviny tabulky, chceme usilovat o postup. Uvidíme jak se nám bude dařit, ale věřím, že kvalitu na to máme.
Vraťme se k zápasu. Ještě v poločase jste v Žinkovech vedli, nakonec to ale nevyšlo. Co se stalo? A jak byste zápas zhodnotil?
Konečný výsledek byl hodně ovlivněný brzkým vyloučením. Dle mého názoru bychom minimálně bod brali, pokud bychom hráli celý zápas v plné sestavě, bohužel nám druhy poločas již došli síly a výsledek jsme neudrželi.
O víkendu vás čeká Nepomuk, s čím jdete do zápasu?
Do zápasu s Nepomukem jdeme samozřejmě s tím, že chceme a musíme brát všechny tři body.
Odehrál jste nějaký zápas na který rád vzpomínáte?
Rád vzpomínám na podzimní zápas za muže proti Klášteru, kdy jsem na hřiště přišel ve 46. minutě a podařilo se mi vstřelit vcelku kuriózní gól přímo od rohového praporku, který nás poslal do vedení 2:1. Bohužel jsme nakonec brali "pouze" dva body po vyhraném penaltovém rozstřelu.
Máte nějaké motto kterým se řídíte jak ve fotbale tak v osobním životě?
Historie si pamatuje jen vítěze. Poražené opomíjí.