Hráč 15. kola Dominik Pokorný: Přestupu jsem se bál, v Bakově mě ale přivítali skvěle!

Máme tu úplnou tečku za 15. kolem soutěže - rozhovor s nejlepším hráčem Dominikem Pokorným (19). Ten se blýskl brankou v důležitém zápase proti Dlouhé Lhotě, který Bakov nakonec vyhrál vysoko 5:1. V rozhovoru jsme se dozvěděli, kdo je jeho nejoblíbenějším hráčem, že střílení branek není úplně jeho doménou a také po kolika letech opustil svůj mateřský klub z Mnichova Hradiště...

0
Gratuluju k výhře v anketě o hráče kola. Jak se proti Dlouhé Lhotě hrálo?
Děkuji. Hrálo se mi docela dobře. Bylo hezké počasí a hlavně jsem hrál poprvé na domácím prostředí, tak jsem se těšil. A myslím, že jako tým jsme to zvládli dobře.
Po poločase, který skončil 4:0, bylo prakticky rozhodnuto. Souhlasíš?
Nechci říkat, že bylo rozhodnuto. K výhře jsme měli dobře nakročeno, ale trenér nás ještě o poločase varoval, že není vyhráno. A je pravda, že soupeř měl několik velkých šancí hned po začátku druhé půle.
Bylo ve vašich taktických pokynech na soupeře vlétnout?
Ano, chtěli jsme se rychle dostat do vedení a hrát ve větším klidu. Což se bohudík povedlo.
Mohl bys popsat svojí branku na 2:0?
Myslím, že to bylo po odraženém míči ve vápně po centru. Já měl štěstí, že jsem se zorientoval a byl jsem u míče dříve než soupeř a ocitl jsem se úplně sám skoro až na malém vápně. Pak už jsem to tváří v tvář proti gólmanovi se štěstím zvládl střelou na přední tyč.
Co ty a střílení gólů? Jak častým jsi střelcem?
To vůbec. Na to, na jakém hraju postu, jsem hodně sváteční střelec (smích). Když to jde, tak raději přihrávám.
Ty jsi do Bakova přestoupil teprve před necelým měsícem. Jak se seběhl tvůj přestup z Mnichova Hradiště?
No ze začátku se to Hradišti moc nelíbilo, ale nakonec se oba týmy domluvily, za což jsem rád. Ale musím přiznat, že to pro mě nebylo jednoduché. Přeci jen je to můj mateřský klub, kde jsem strávil skoro 15 let. Pro mě bylo nejtěžší odejít po takové době od kluků. Ale v Bakově mě přivítali skvěle (úsměv).
Byla šance probojovat se do A-týmu hrajícího Krajský přebor?
Tak šance určitě nějaká byla, ale já většinou dostával příležitost, když už, tak na posledních pár minut. Jinak byla jedenáctka většinou pevně stanovená vždycky. Ale chápu to, jsem mladý.
Ty jsi na podzim nastupoval především za B-týmu v Okresním přeboru. Pociťuješ rozdíl mezi okresem a I. B třídou?
Zatím mi to ani moc nepřijde. Řekl bych, že to záleží spíše individuálně, na jednotlivých týmech.
Jak na tebe zapůsobil nový tým?
Abych pravdu řekl, toho jsem se bál hodně. Nevěděl jsem, jestli si sednu s klukama v kabině a jak mě vezmou. Ale z kabiny jsem si sednul se všema úplně bez problémů, včetně trenéra, myslím. Za to jsem fakt rád. Radost jsem měl i z prostředí a zázemí. Byl jsem hodně spokojený.
Jak vnímáš situaci v tabulce? Na předposlední Velký Borek máte náskok 6 bodů…
Naše postavení v tabulce asi není úplně nejlepší, ale tenhle zápas nám právě dost pomohl a je to o něco lepší. Snad v tom budeme pokračovat i dále.
V příštím kole vás čeká další mladoboleslavské „derby“ v Pěčicích. Co od zápasu čekáš?
Na zápas se těším. Takovéto zápasy bývají vždycky dobré. Jen doufám, že my budeme ten úspěšnější tým.