K fotbalu mne přivedl táta, říká Stanislav Čech

Vítězem hlasovací soutěže hráč kola se stal Stanislav Čech z Koutů B, který pomohl dvěma góly svému týmu k výhře nad Slavicemi v poměru 4:1. Nyní si s tímto hráčem můžete přečíst celý rozhovor.

0
Stando, gratuluji ti k vítězství v naší anketě a zeptám se jaký byl zápas s tvého pohledu?
Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme byli sice aktivnějším týmem, ale nedařila se nám kombinace a hosté navíc dobře bránili. V závěru první půle nám  pomohlo nedorozumění mezi hostujícím brankářem a obranou, po kterém padl jediný gól prvního dějství. Ve druhém poločase jsme díky zlepšené hře dokázali vstřelit tři branky a zaslouženě jsme si došli pro tři body.
 Jak bys popsal svůj výkon?
V prvním poločase hodně nevýrazný. Ve druhé půli šel výkon nepatrně nahoru, společně s výkonem celého týmu.
 Popíšeš nám tvé góly z tvého pohledu?
První gól padl po rohovém kopu, který mi na hlavu perfektně posadil Roman Komínek. Hlavička přes celou bránu na zadní tyč. Polovina druhého gólu jde za Radkem Cahou, který mi do běhu poslal vynikající pas za obranu. Podařilo se mi dobře převzít míč a zakončit podél brankáře.
 Nyní zajíždíte do Radotic. S čím do zápasu půjdete?
V Radoticích nás čeká nepochybně těžké utkání, ale naším cílem je odtud přivézt nějaké body. Ve venkovních utkáních se nám totiž dlouhodobě nedaří.
 Jak jste momentálně spokojeni se svým postavením v tabulce?
Z mého pohledu postavení v tabulce neodpovídá našim možnostem, takže spokojení určitě nejsme.
 Kdo tě k fotbalu dovedl? A kde všude jsi působil?
K fotbalu mě přivedl táta, který sám aktivně fotbal hrával. Převážnou část své fotbalové kariéry jsem strávil tady v Koutech, ale odskočil jsem si i na dvě hostování v Třebíči a Přibyslavicích.
Máš oblíbeného fotbalistu?
V žákovských letech bych bez váhání řekl Marco van Basten, což byl z mého pohledu komplexní fotbalista. Dnes se na fotbal rád podívám, ale žádného oblíbence vyloženě nemám.
 Kterému fotbalovému klubu fandíš?
Tady musím říct, že jednoznačně Slavia Praha.
 Jaké máš koníčky?
Těch je spousta! Převážně se točí kolem sportu, přírody a cestování.
 Který filmový žánr vyhledáváš?
Oblíbený žánr vyloženě nemám. Filmy volím spíš podle nálady.
Tvoje oblíbené jídlo a pití?
Po vítězném zápase rozhodně pivo. Ale k tomu se po našich výsledcích příliš nedostanu (smích). Z jídla to bude asi grilovaná zelenina.