Radek Klement jarní posila Polničky věří v záchranu!

Polnička překvapila výhrou v Pohledci a hlavní zásluhu na ní měl dvacetiletý levý záložník Radek Klement. Položili jsme mu několik otázek.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
S fotbalem jsme s kamarády začali už ve školce, ale oficiálně jsem začal hrát asi ve třinácti.
Pamatujete si kdy jste vstřelil svoji první branku?
Myslím, že první oficiální gól, jsem dával v dorostu za Počítky. V tom zápase jsem vstřelil celkem tři góly a konečný výsledek byl 2:1 pro nás.
Kdy jste poprvé nastoupil za muže? Pamatujete si proti komu, výsledek?
Bylo to v sedmnácti za Počítky, výsledek ani soupeře si nepamatuji.
Hrál jste za jiný klub než je Polnička?
Ano, začínal jsem za žáky v Herálci, potom jsem sezonu hrál za dorost ve Svratce a poté za Počítky. Do Polničky jsem přestoupil po podzimní části této sezony.
Jak hodnotíte zápas v Pohledci?
První poločas, jsme podle mě, měli docela smůlu. Dva góly jsme sice dali, ale spoustu šancí jsme neproměnili. Soupeř naopak vstřelil se štěstím dvě branky. Vlastně jenom jednu, protože první gól byl vlastní. Druhý poločas jsme ale měli štěstí, protože soupeř se hlavně ke konci zápasu dostával do nebezpečných šancí, které většinou likvidoval náš výborně (až na ty dva góly) chytající golman. A v závěru nás uklidnil gól Kuby Štíbala, který z vlastí půlky poslal míč na bránu a ten, i za pomoci větru, skončil v síti.
Byl jste zvolen hráčem 16.kola. Jak se vám hrálo v tomto zápase?
V tomto zápase se mi hrálo docela dobře, dohrál jsem až do konce, na rozdíl od minulého zápasu, kdy jsem musel kvůli křečím střídat.
Myslíte si, že to byl váš nejlepší zápas v této sezóně?
Byl to teprve druhý mistrák po zimní pauze, takže doufám, že přijdou lepší dny.
Věříte, že se zachráníte ve III. třídě?
Ano!! Tým na to máme.
S kým si na hřišti nejvíce rozumíte?
Toto je těžká otázka, protože by se dalo říct, že jsem v týmu pořád nový. Rozhodně nemůžu říct, že by mi někdo vadil.
Jaká si myslíte, že bude reakce spoluhráčů na vaši výhru v naší anketě?
Nejsem si jistý, jestli to budu mít za litr nebo jen za půl.
Příští kolo vás čeká Jimramov, co od zápasu očekáváte?
Potřebujeme každý bod, takže doufám, že vyhrajeme.
Co říká fotbalu vaše rodina či přítelkyně?
Hlavně abych přišel po svých domů.
Sportujete, máte nějaké koníčky ve volném čase?
Největší koníček je fotbal a hokej.
Jaké máte zaměstnání?
Pracuji jako Metrolog.
Oblíbený film nebo seriál?
Určitě Okresní přebor.
Oblíbené kluby, kterým fandíte?
Teď fandím hlavně Polničce. Ve velkých klubech žádného oblíbence nemám.
Oblíbený hráč, fotbalový vzor?
Spoluhráč z malé kopané, který i po šedesátce stále hraje fotbal.