Míč mi trochu poskočil, ale naštěstí jsem se trefil, říká Jan Klíma o svém gólu

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 16. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Vítězem se stal, jako i v předchozím kole, hráč z druhého týmu tabulky - Náměště nad Oslavou - Vícenic. Tentokrát je to Jan Klíma, který gólem pomohl k výhře svého týmu na hřišti Herálce.

0
Honzo, gratuluji Ti k vítězství v anketě a zeptám se, jak vypadal zápas z tvého pohledu?
Děkuji, začátek zápasu lépe zvládli domácí, vytvořili si hned několik šancí, ale naštěstí je neproměnili. My jsme se dostávali do šancí většinou z brejků. Za stavu 1:1 v druhé půli přišla v 52. min. červená karta pro domácí a to bylo zásadní pro vývoj druhého poločasu, který jsme dotáhli do vítězného konce.
Vstřelil jsi i jednu branku, můžeš ji popsat?
Ani nevím, kdo mně přihrával, ale nějak se ke mně ze středu dostal balón, snažil jsem se na vápně dostat před obránce, což se mi povedlo. Míč mi trochu poskočil, ale naštěstí jsem se trefil.
Kolik tě bude stát vítězství v anketě? Váš trenér je prý zároveň i poctivý pokladník...
Kvůli pozdnímu příjezdu do Herálce to byl hodně drahý zápas (úsměv), jinak náš trenér je v tomhle ohledu velice poctivý.
Kdo z ostatních týmů je podle tebe největší favorit na postup?
Myslím si, že Žďár nad Sázavou. Mají mladý tým, nebojí se hrát a jsou dobří na balonu. Na podzim, když jsme u nich hráli, byl to nepříjemný soupeř.
Je nějaký tým, proti kterému se ti hraje dobře a naopak tým, proti kterému hraješ nerad?
Vyloženě nejoblíbenějšího nebo nejméně oblíbeného soupeře nemám, dobře se mi/nám hraje u nás v Náměšti. Zápasy s Dukovanama jsou vždy vyostřené, takže tam menší respekt je.
Můžeš prozradit, kdo tě k fotbalu dovedl?
K fotbalu mě dovedl taťka.
Máš nějaký vzor, co se fotbalu týče?
Před pár lety to byl určitě Ronaldinho, teď to je Eden Hazard
Co rád děláš ve svém volném čase, když zrovna nehraješ fotbal?
Když už se nějaký volný čas najde, tak se snažím být s rodinou a kamarády. Občas se podívám na nějaký film nebo seriál. Jinak nic zvláštního.
Jaké je tvoje oblíbené jídlo a pití?
Asi svíčková a pití to bude coca cola (namíchaná s čímkoliv (smích))
Máš nějaký rituál před zápasem?
Žádný rituál nemám.
Příští kolo vás čeká domácí zápas se Želetavou, co od něho očekávat?
Na podzim, když jsme hráli u nich, tak se nám zápas nepovedl. Na jaře remizovala s Herálcem a prohrála v Dukovanech, takže budou chtít bodovat, ale teďka se nám daří, vyhráváme a střílíme dost branek, takže doufám, že se poštěstí.
Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.