Osud Vrchoviny mi nebyl lhostejný, říká Michal Skalník

Ofenzivní hráč Vrchoviny Michal Skalník mluví o zápase v Tasovicích, návratu z rakouského angažmá i střelecké potenci bratra Kamila.

0
Michale, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
S pokladníkem si tykám, tak se snad nějak domluvíme (smích).
Máte za sebou těžký duel v Tasovicích. Jak bys zápas popsal?
Tasovice jsou doma velice silným týmem a my věděli, že to nebude jednoduché, což také ukázala první půle. Ve druhé půli jsme je začali více napadat na jejich polovině a Tasanda nám po svých chybách prakticky darovala vítězství.
Ve středu jste hráli v Šumperku. Vyhovují ti tyto „anglické týdny,“ kterých si na jaře užijete několik?
Anglické týdny mám rád, je to sice náročné, ale nemusíme trénovat, což mi vyhovuje (smích). Šumperk mě svojí hrou zklamal. Kromě dvou šancí na konci první půle nás prakticky po celý zápas neohrozili. Kombinovali jen přes jednoho hráče, který hrál na defenzivním postu. Bylo to bez efektu a kdyby neměli dobrého brankáře, zápas by skončil i vyšším výsledkem.
V neděli do Nového Města zavítá nevyzpytatelná Stará Říše. Co od zápasu očekáváš?
Zápas budeme chtít rozhodnout už v první půli a věřím, že konečně vyhrajeme vyšším rozdílem i domácí zápas.
Vrací se vám hráči z marodky. To může být klíčové pro závěr sezóny…
První anglický týden jsme kvůli zraněním několika zkušených hráčů odehráli s našima mladýma a myslím, že je to dobře. Ukázali, že jsou také schopní předvést výkon na dobré úrovní. Navíc jsme to zvládli i výsledkově, což jsou pro náš tým dobré zprávy.
Napadlo tě po prohraném derby ve Žďáře, že se vám povede tak dlouhá série bez prohry?
Osobně si myslím, že v tom období jsme nebyli úplně v pohodě, protože jsme byli unavení po dlouhé zimní přípravě. Břeclav jsme ještě dokázali porazit, ale Žďár už ne. Zpětně si myslím, že Žďáru prospěla zápasová pauza, kterou měli před zápasem s námi. Měli na nás větší chuť. Teď se všichni bavíme fotbalem a je to znát na výsledcích i samotné hře.
Jak by se ti líbilo spojení SFK Vrchovina a MSFL?
Nemá cenu mluvit o MSFL, když jsme ještě nevyhráli divizi.
V létě roku 2015 jsi se vydal na zkušenou do Rakouska. Čím tě toto angažmá obohatilo?
Já měl v Rakousku štěstí jak na skvělou partu, tak i na českého spoluhráče Jirku Smrčku, se kterým jsme dodnes v kontaktu. Karlstein an der Thaya je nádherná vesnička hned za hranicemi a mám na to jen dobré vzpomínky.
V polovině loňské sezóny jsi se vrátil. Co tě přimělo k návratu?
Situace Vrchoviny mi nebyla lhostejná. Je to můj srdeční klub a vadilo mi v jaké situaci se nacházel a jak náš tým všichni uráželi. Když se rozhodlo, že se to zkusí zachránit i s těmi málo body, co jsme měli po podzimu, tak ani pak jsem moc nevěřil v záchranu, ale chtěl jsem pomoci a nakonec jsme to dokázali.
Kde nejraději nastupuješ? Dříve jsi býval typickým útočníkem, teď hraješ spíše na kraji hřiště…
Hraji tam, kam mě trenér postaví. V této konkurenci jsem rád za jakékoliv místo v sestavě.
Tvůj brácha Kamil v posledních dvou sezónách dává více branek než ty. V té probíhající s ním prohráváš 5:10, v minulé jsi prohrál 3:5. Zdá se, jakoby ti v Rakousku zvlhl střelecký prach… (smích)
Asi mi došla munice (smích). A to, že některý spoluhráč dává více gólu, tak na to už jsem si zvykl. Je to jako v dorostu, když jsme hráli spolu v útoku. Nemyslíš Martine? (smích). Kamil je teď ve formě, umí zakončit hlavou i nohou. Dává opravdu pěkné góly.