5.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2016-2017

--

Náhradník Louda rozhodl zápas

44. O. Louda , 46. J. Antoš , 82. O. Louda - 53. P. Heverle , 89. J. Košík
0

Ondřej Louda vystřídal pár minut před pauzou Věříše a vzápětí vstřelil úvodní gól. Minutu po pauze přidal druhý Antoš. Jenže Libodřice to nevzdaly a snížily. Bohužel pro ně přidal v závěru utkání další branku Louda a hosté stihli již jen korigovat.

Domácí šli brankou do šaten do vedení

Vysoká okresní návštěva diváků (necelé dvě stovky) viděla kvalitní zápas se šťastnějším koncem pro domácí tým. Z kraje utkání se hrálo oboustranně opatrně, oba lodivodové věděli, že před nimi stojí výborný soupeř. Postupem času začali přebírat více iniciativy hosté, ale jejich střelám scházela přesnost. Míče končily buď vedle tyčí nabo nad břevnem Špinkovy brány. Diváci poprvé zahučeli, když se po rohovém kopu opřel do míče Sova a zatřásl břevnem domácí brány. Nepříjemné zranění vyřadilo ze hry Věříše a na plac se dostal Ondřej Louda. Možná podruhé se potkal v utkání s míčem a minutu před koncem ho poslal z dvaceti metrů za záda překvapeného Koláře - 1:0. Hosté mohli vzápětí vyrovnat. Do brejku se dostal Hrstka, ale místo toho, aby skákavý míč přehodil přes brankáře, tak dělal kličku a o míč přišel.

Libodřice bojovaly až do konce

Začátek druhé půle nachytal v nedbalkách hostující obranu. Jiří Antoš vyslal skákavou střelu z dobrých třiceti metrů a Kolář nestačil reagovat - 2:0. O necelých dest minut později byli hosté ale zpět v utkání. Petr Heverle si naskočil na rohový kop a snížil na 2:1. A zanedlouho mohlo být srovnáno. Košík se "z první" opřel do míče a zazvonila jen tyč Špinkovy kasy. Pár minut před koncem se dostal ke slovu opět Ondřej Louda. Novotný obešel Baška, přihrávkou našel Loudu na malém vápně a ten nekompromisně zavěsil - 3:1. Poslední slovo ale měli hosté, kteří minutu před koncem snížili z trestného kopu. Josef Košík vyslal míč na bránu a ten proskákal až do sítě - 3:2.

TJ SK Krakovany
Vlastimil Chlád, trenér: Hrál se oboustranně pěkný fotbal, pěkná divácká kulisa viděla krásné góly. Mělo to náboj a pro naše diváky vítězný konec. Byli jsme efektivnější a proto šťastnější. Libodřice mě oproti loňsku překvapily. Hrály velice dobře a také proto asi byly první.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Věděli jsme, že to nebude jednoduché, ale prohra je pro nás příliš krutá. Domácí měli více štěstí. My jsme šance nedali, oni ano. Musím pochválit kluky, že bojovali až do konce. Remíza by zápasu seděla více. Byla tu dobrá divácká kulisa, rozhodčí Löwe pískal zápas výborně.

J. Špinka [-] - L. Jelínek [-] , L. Neruda [-] , M. Kutil [-] , S. Šindelář [-] - L. Tlučhoř [-] , J. Pospíšil [-] , M. Věříš [-] (38. [-] ) - T. Sixta [-] (75. V. Novotný [-] ) , A. Dostál [-] (88. J. Oberreiter [-] ) - J. Antoš [-] (71. J. Robovský [-] )

M. Kolář [-] - A. Baško [-] , M. Šudy [-] (68. P. Škopek [-] ) , R. Medlen [-] , F. Šafránek [-] - P. Heverle [-] , J. Kovařík [-] , P. Sova [-] - J. Košík [-] , M. Hrstka [-] - M. Hovorka [-] (57. D. Oliva [-] )

ŽK: 61. A. Dostál , 70. J. Antoš , 77. V. Novotný - 61. R. Medlen , 77. P. Sova .
Hráči zápasu: O. Louda - R. Medlen .