3.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Libodřice mají fazónu

0

Po půlhodině hry byl stav 0:2 a diváci byli v šoku. Před pauzou ale vykřesal naději Sobotka, který snížil na 1:2. Bohužel Zásmučtí svými chybami nabídli soupeři dostatek šancí a hostující hráči to dokázali trestat.

Libodřice šokovaly Zásmuky

Po debaklu, který si Libodřice odvezly v závěru minulé sezóny, měl tento zápas úplně jiný scénář. Aktivně hrající hosté nepouštěli domácí hráče do žádných velkých akcí a naopak sami byli hodně nebezpeční v rychlých protiútocích. Nakopávané míče od stopera Baška využívali rychlíci Hrstka a Košík. Po čtvrthodině hry se prosadil hostující Petr Heverle - 0:1 a po dalších patnácti minutách zvýšil na 0:2 Marek Hrstka. Domácí vykřesali naději brankou Luboše Sobotky - 1:2 a ještě před přestávkou zahodili další tutovku.

Na hřišti bylo už jen jedno mužstvo

Druhý poločas začal pro domácí nejhůře, jak mohl. Lindner při odkopu míče trefil vlastního spoluhráče, odražený míč si vzal Marek Hrstka a řítil se sám na gólmana. Udělal mu kličku a do prázdné brány zvýšil na 1:3. Běžela padesátá minuta a domácí byli na ručník. O chvilku později nasměroval trestný kop z rohu šestnáctky do spojnice Kovařík a z rychlého protiútoku domácích pálil Sobotka mimo tyče. Borci ve žlutočerných dresech ale na hřišti poletovali a dělali si téměř, co chtěli. První kombinace Hrstky a Košíka skončila zbytečnou kličkou a ztrátou míče, ale další akci už dotáhli. Na jejím konci byl Lukáš Pohanka a zvýšil na 1:4. A Pohanka byl k nezastavení. V další akci si u lajny obhodil Lindnera, protáhl se k lajně a centrem našel Petra Heverleho, který v pádu dává na 1:5. Na konečných 1:6 uzavřel z pokutového kopu Josef Košík po přísně posouzeném faulu Rotha na Olivu. Zásmuky se sporadicky dostávaly k ohrožení Kolářovy brány, ale střely létaly mimo nebo do gólmana.

TJ Sokol Zásmuky
Václav Jindra, trenér: Naše situace je čím dál horší, máme problémy se sestavou a srážejí nás hrubé chyby. První poločas jsme ještě stačili držet krok, bohužel jsme po dvou chybách dvakrát inkasovali. Mohli jsme ale i tak poločas dohrát za nerozhodného stavu, když jsme neproměnili stoprocentní šanci. V padesáté minutě přišla další chyba a bylo po zápase. Od té doby už byli na hřišti jen hosté. Je vidět, že jim vyšel začátek soutěže a mají chuť hrát a bojovat o každý balón. My se musíme ponaučit, semknout se a začít bojovat, protože nikdo jiný nám z téhle situace nepomůže.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Zásmuky jsou moje srdeční záležitost, protože jsem tu léta hrál, ale vlastně jsem rád, že jsme jim mohli vrátit loňský debakl. Nám se letos daří, přestože jsme generálku v Malíně krutě prohráli. A když chytnete tu vítěznou vlnu, tak se z ní dolů nechce. Prostě si to výborně sedlo, posily zapadly a jsou hodně vidět. A s nimi roste i výkon celého týmu.

I. Staš [-] - J. Lindner [-] , Z. Vokáček [-] , J. Roth [-] , M. Kraus [-] - O. Chábera [-] (57. V. Olah [-] ) , M. Čapek [-] , L. Sobotka [-] , P. Skala [-] - T. Borovička [-] (63. A. Durňák [-] ) , L. Brtník [-] (76. J. Svoboda [-] ) -

M. Kolář [-] - A. Baško [-] , R. Medlen [-] (59. D. Oliva [-] ) , P. Heverle [-] , F. Šafránek [-] - J. Kovařík [-] (74. P. Novotný [-] ) , P. Škopek [-] , L. Pohanka [-] , P. Sova [-] - J. Košík [-] , M. Hrstka [-] -

ŽK: 72. M. Čapek - 63. F. Šafránek .
Hráči zápasu: F. Šafránek , L. Pohanka .