7.kolo, Středočeský | Kolín | III. třída sk. A, 2016-2017

--

--

Nic netrvá věčně

0
Veletov / Starý Kolín poprvé od založení prohrál soutěžní utkání na domácím hřišti. Po prvním poločase prohrával o tři branky, toto manko už hráči nedokázali dohnat. Nenavázali na předchozí dvě domácí vítězství a poprvé v sezoně doma nebodovali.
Bez branek se hrálo docela dlouho, hosté z Ratboře ale měli od začátku herní převahu a více šancí než Veletov / Starý Kolín. Přesto se dokázali gólově prosadit "až" ve 27. minutě. První gól vstřelil Jan Trojan. Další dvě rychlé branky přidali Kesner a Vohnický a určili poločasové skóre 3:0 pro Ratboř. Vývoj zápasu se zdál být jednoznačný, ale v předchozím kole Ratboř také v poločase vedla o tři góly a nakonec o gól prohrála, šance tu byla…

A té naději šel trenér Veletova / Starého Kolína Jiří Ryšávka ve druhém poločase naproti dvojtým střídáním. Do útoku se vedle Josefa Vodičky postavil Luboš Sýkora, což byla "trefa do černého". Luboš se totiž v 57. minutě dokázal prosadit a snížil na 1:3.   Ještě více radosti fanouškům Veletova / Starého Kolína udělal v 74. minutě Josef Vodička, který svým chytrým gólem snížil na rozdíl jediné branky! Senzace byla blízko! Ihned po Josefově snížení však přišla odpověď hostů v podobě čtvrtého gólu. To byl zlomový okamžik zápasu a když Jan Trojan tři minuty před koncem přidal pátý gól, bylo po naději. Veletov / Starý Kolín doma prohrál 2:5.

Autor: Milan Moravec