1.kolo, Středočeský | Mělník | Okresní přebor , 2016-2017

--

Horní Beřkovice prožily vítěznou premiéru

23. L. Polák , 38. P. Hrdlík , 40. P. Brůža , 57. J. Mikula - 50. M. Kerner , 74. V. Urban
0

Vítězný návrat do Okresního přeboru si užívají v Horních Beřkovicích. Odnesl to B-tým mělnické Pšovky, který nabral rozhodující manko v závěru prvního poločasu. Ve druhé půli sice hosté vyronali hru, na body to ale nestačilo.

Domácí rozhodují v závěru poločasu

Početná divácká kulisa byla natěšena na vystoupení domácího týmu v Okresním přeboru. Vzdorovat měla Pšovka Mělník, která však pro doplnění sestavy musela sáhnout pro některé veterány a také dva dorostence. Předzápasovým favoritem tak byl spíše domácí celek. Úvod zápasu se ale nesl v oťukávacím duchu a žádný z týmů si nevytvořil výraznější převahu. Ta se ale postupem času přesouvala na domácí kopačky a byly z toho zejména zásluhou nebezpečné útočné dvojice Chudoba - L. Polák zajímavé situace před Braunšveigovou brankou. První změna skóre pak přišla ve 23. minutě, kdy domácí provedli ukázkový útok do rozhozené pšovecké obrany a Chudobova přihrávka na L. Poláka byla milimetrová. 1:0. Poté zahrozili i hosté, Škrabalovi ale v úniku v rozhodující chvíli utekl míč a zajímavý obstřel hostujícího útočníka Krejčíka vytáhl mimo branku výborným zákrokem Neugebauer. Rozhodující okamžiky celého zápasu pak přišly v rozmezí 38. a 40. minuty. Nejprve Beřkovičtí předvedli krásnou akci středem, při které se míč dostal až ke zcela volnému Hrdlíkovi a velezkušený tvůrce domácí hry se nemýlil. 2:0. Ještě hůře bylo pro Pšovku o dvě minuty později, když Hyka zbytečně fauloval na hranici vápna a nabídl tak domácím přepychovou šanci ke skórování. Při stavbě pětičlenné zdi se hostům zcela nedařilo a nepodařil se ani zákrok jejich brankáře, kterému míč proklouzl do branky podél zdi. Domácí si tak před přestávkou vytvořili bezpečný tříbrankový náskok.

Hosté alespoň snižují rozdíl ve skóre

Do druhé půle ale nastoupili hosté o něco lépe a v 51. minutě dali zápasu trochu nečekanou zápletku. Akce Netolického byla zblokována na rohový kop, po němž odražený míč napálil na branku mladý Kerner a s pomocí teče obránce skóroval. 3:1. Horní Beřkovice ovšem i nadále využívaly rychlých a přesných protiútoků a obrana Pšovky často nevěděla, kde jí hlava stojí. několik skvělých zákroků musel předvést hostující brankář a jednou se otřáslo za jeho zády břevno. Nakonec si však domácí přeci jen vzali tříbrankový náskok zpět, když v 57. minutě zblízka dotlačil míč do brány Mikula. Sympatickým prvkem zápasu bylo, že hosté nesložili zbraně a nenechali zbytek zápasu domácím zadarmo. Dokladem je situace ze 74. minuty, kdy Pšované rychle rozehráli autové vhazování, čímž překvapili domácí obranu a sám na branku se z úhlu hnal Urban. V zakončení si počínal chladnokrevně a opět snížil. Ve zbytku zápasu ale hosté už síly na zvrat nenašli, a tak Horní Beřkovice slaví tři body hned ve svém prvním vystoupení po výsledku 4:2.

FK Pšovka Mělník B
Karel Vlasák - obránce: V týdnu to sice vypadalo, že dáme dohromady silnou sestavu, nakonec to ale (jak u nás bývá zvykem) tak úplně nevyšlo. Z traktůrku jsme od sekání hřiště stáhli správce hřiště Haryho, který musel odehrát téměř celé utkání a lítat na kraji obrany. Vzhledem k okolnostem jsme ale hráli důstojnou roli a nemáme se za co stydět. I když gólů v naší síti mohlo samozřejmě být více...