2.kolo, Jihomoravský | Vyškov | III. třída sk. A, 2016-2017

--

--

Lysovicím vyšel zápas na výbornou

0

První zápas v nové sezóně nás čekal na horké půdě v Opatovicích. V našem týmu se představili hned dva noví hráči, z Rousínova přišel Mojmír Husovský a z Drnovic Filip Dvořák. Po úvodním vzájemném oťukování jsme ve čtrnácté minutě udeřili. Po faulu na Kubu Poprika jsme zahrávali z pravé strany, kousek za šestnáctkou, přímý volný kop. Michal Neděla nadýchaným centrem našel v pokutovém území Ondru Bačovského, ten si míč zpracoval prsama a pohodlně vstřelil náš první gól v nové sezóně – 0:1. Za dvě minuty jsme už vedli o dvě branky a znovu u toho byl Ondra Bačovský. Ten si navedl balón na střed hřiště a z osmnácti metrů, dělovkou do šibenice, vyhnal opatovické pavouky do druhého rohu brány – 0:2. O chvíli později mohly Opatovice snížit, ale útočník Zdeněk Švéda z malého vápna ve vyložené šanci naší bránu netrefil. Ve dvacátéosmé minutě se při snaze odkopnout míč v našem pokutovém území nastřelil ruku Mojmír Husovský a rozhodčí Novotný nařídil penaltu. K té se postavil domácí Pavel Škvára, který ale nevěděl, že náš gólman Lukáš Plhal, pro tento zápas svojí branku uzamčel a jeho střelu pod břevno vyrazil. Tohle byl klíčový moment utkání, protože domácí by snížení určitě nakoplo. Největší problémy naší obraně dělal nejlepší hráč domácích, rychlonohý Zdeněk Švéda. Tři minuty před přestávkou jsme domácím zarazili třetí hřebíček do rakve. Ondra Bačovský byl kousek před šestnáctkou faulován a z následného přímého volného kopu sám vymetl šibenici pro změnu z druhého růžku opatovické brány a pavouci se museli opět stěhovat – 0:3. Do kabin jsme si odnášeli solidní třígolové vedení.

Ve druhé půli se opatovičtí snažili ještě něco s výsledkem udělat a tak vrhli všechny síly do útoku. V padesáté minutě vytáhnul perfektní zákrok Lukáš Plhal, který vyrazil nebezpečnou střelu z pravé strany domácího Švédy. Opatovičtí hráči se nadále snažili tlačit před naší bránu, bohužel pro ně, v koncovce byli zbrklí a žádnou šanci nedotáhli do zdárného konce. V šedesáté sedmé minutě mohl přidat svůj čtvrtý gól v tomto utkání Ondra Bačovský, jenomže z dobré pozice bránu přestřelil. Deset minut před koncem zatáhnul balón po levé lajně Lukáš Foldyna, přesnou přihrávkou pod sebe našel na malém vápně volného Patrika Nedělu, jenomže ten ve vyložené šanci trefil pouze domácího gólmana. O minutu později jsme měli další obrovskou šanci, ale i Mojmír Husovský nedokázal z malého vápna Müllera propálit. A nakonec ještě jedna naše promarněná tutovka, která stojí za zmínku. Michal Neděla po pěkné akci poslal uličkou do brejku Lukáše Foldynu, který postupoval sám na brankáře Müllera, ale ten svůj tým i tentokrát výborným zákrokem podržel a našeho kapitána vychytal. První utkání jsme nakonec zvládli na výbornou a na svoje konto si připsali tři důležité body.

Autor: Čestmír Malcher/Lysovice

TJ Lysovice
Trenér Zdeněk Gryc: „Byli jsme všichni v očekávání, jak se nám podaří vstup do nové sezóny. Letní příprava probíhala vcelku dobře, kluci na trénincích poctivě makali a i přípravný zápas s Bohdalicemi dával naději, že by to nemuselo být špatné. První poločas nám vyšel znamenitě, ale v šatně jsem kluky upozorňoval, že už se nám několikrát stalo, že i třígólové vedení jsme schopni promrhat. To se naštěstí tentokrát neopakovalo. Po zodpovědném a poctivém výkonu všech hráčů si odvážíme zasloužené vítězství.“