23.kolo, Středočeský | Mělník | Okresní přebor , 2016-2017

--

Dolní Beřkovice neudržely dvoubrankové vedení

74. L. Pazderka (p.) , 75. W. Chilisa - 11. J. Chabada , 45. M. Minář (p.)
0

Slibně rozehraný zápas nedokázali dovést k vítěznému konci fotbalisté Dolních Beřkovic. Ti se dokázali v první půli dostat do dvoubrankového vedení, o které však během dvou minut druhé půle přišli. Rozhodovaly tak penalty.

Hosté ze své převahy získávají dvougólový náskok

Souboj týmů, které nutně potřebovaly bodovat, se odehrál v Kostelci nad Labem. Domácí v minulých zápasech zdobila velmi dobrá hra, úvod tohoto utkání je ale nezastihl v dobrém rozpoložení. Lepším týmem totiž byli od úvodu hosté, kteří mohli jít hned v 1. minutě do vedení, když po centru Těmína míč propadl brankáři Kořínkovi mezi rukama, nikomu z hostujících útočníků se ale nepodařilo dorazit míč do branky. I nadále se dopředu tlačili převážně hosté a dokázali si vypracovat množství rohů a standardních situací. Po jedné z nich centroval v 11. minutě Žižka a Chabada na zadní tyči hlavou otevřel skóre. 0:1. Hosty ani tento gól neukolébal a i nadále ohrožovali domácí branku. Další větší šance z toho ale nebyly - tedy až do poslední minuty první půle. V té totiž Žižka prošel až do vápna, kde byl při obhození obrámce faulován. K rozehrání penalty se překvapivě postavil mladý Minář, s přehledem ale proměnil. 0:2.

Kostelec během minuty vyrovnává

Do druhé půle museli udělat hosté vynucenou změnu v sestavě a nenastoupili již v tak dobré pohodě. Domácí Kostelec vrhl všechny síly do útoku, vytvořil si tlak a hosty musel několikrát podržet tradičně skvělý Karda. Hoté mohli přeci jen stvrdit své vedení dalším gólem, když šel po krásné přihrávce Těmína sám na branku Žižka, vystřelil ale mimo a to se Dolním Beřkovicím vymstilo. Prakticky z protiútoku se totiž po souboji Patery s domácím útočníkem kopala penalta a Pazderka snížil. 1:2. A hned o minutu později domácí výborně sehráli rychlý brejk, po kterém se zahraniční posila Chilisa trefila přesně z otočky. 2:2. Hosté v závěru ještě zahrozili zásluhou Žižky, ale jeho střelu ve vápně nadvakrát zablokovali obránci, a tak se šlo do penalt. V nich to, stejně jako v celém zápase, vypadalo lépe s hosty, nakonec se však po rozhodující trefě Kocourka radovali domácí.

TJ Sokol Dolní Beřkovice
Petr Štěpánek - trenér: První poločas jsme byli jednoznačně lepší. I když jsme ve druhém poločase měli dvě vynucená střídání, tak si výpadek ve druhém poločase nedokážu vysvětlit. Se vší úctou k domácím, my prostě takhle rozehraný zápas s takovýhle mužstvem už musíme dovést do vítězného konce. Myslím, že rozhodla šance Žíži, kdy mohl dávat sám před brankářem na 3:0. Ale jemu nemůžu nic vyčítat, patří společně s Kardou a Těmínem k nejlepším hráčům v každém zápase. A penalty? To samé jako celý zápas, vedeme 3:0 a ještě je dokážeme prohrát...