16.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

24. M. Hrstka - 66. J. Derka
0

Přestože tipovačka určovala jasného vítěze, hosté se do zápasu zakousli s chutí. Jenže své šance neproměnili a jednu z šancí domácích využil Hrstka. V druhé půli ale přišlo vyrovnání a po penaltách i druhý bod pro Zásmuky.

Libodřice vytěžily jen jednogólové vedení

Hned úvodní vteřiny zápasu přinesly zajímavou situaci, která možná mohla být předzvěstí nepříliš dobrého výkonu domácího mužstva v celém zápase. Domácí totiž získali úvodní výkop, ale provedli jej proti pravidlům a hosté získali míč zadarmo.

Ale tutovou gólovku si vytvořili libodřičtí hned ve třetíí minutě. Šafránek s Vondráčkem se tělo na tělo hnali za míčem směrem k bráně Kubelky, ten včasným výběhem se snažil míč odkopnout, ale trefil právě tuto dvojici. Odražený míč se dostal Košíkovi před prázdnou bránu, ale ten trefil jen do tyče!

Pěknou akci předvedli i hosté, když míč z nákopu od půlící čáry prodloužil Benda hlavou do šestnáctky, ale Vokáček z voleje mířil asi metr vedle domácí brány. Vokáček neuspěl ani o minutu později, kdy prodloužený aut pálil z úrovně penalty nad Kolářovu bránu. Velkou šanci měl i domácí Hrstka, který vystihl zpětnou přihrávku Rotha, ale při jeho střele k tyči se vyznamenal Kubelka. Úvodních patnáct minut přineslo šance na obou stranách, ale neujala se ani dělovka Sovy doprostřed brány, ani oblouček Rotha, který trefil jen spojnici břevna a tyče.

Ve čtyřiadvacáté minutě se skóre poprvé pohnulo. Zásmuky kombinovaly před šestnáctkou domácích, jejich přihrávku vystihl Pohanka, přes Sovu poslal míč rychle do křídla, kde Marek Hrstka utekl všem a zakončil přesně na zadní tyč - 1:0. Tlak domácích začal narůstat, střela Sovy po signálu z rohu nebyla přesná, Hrstka po slalomu mezi třemi obránci dal levačkou vyniknout k efektnímu zákroku Kubelkovi. V dobré šanci po centru Hrstky byli Heverle s Košíkem, ale vzájemně si překáželi. Zásmuky spoléhali jen na brejky, ale nedokázali je dotáhnout ani k ohrožení domácí brány.

Domácí se přizpůsobili nakopávané hře soupeře

V druhém poločase se hra úplně vytratila. Domácí pčestali hrát kombinačně, jejich centrované a nakopávané míče v klidu likvidovala stoperská dvojice Zásmuk - Kraus a Vondráček. A z ojedinělého protiútoku zahřmělo. Tečovaný míč skončil za autovou čárou, Benda rozehrál rohový kop, kterým našel na přední tyči Jana Derku a ten vyrovnal stav utkání - 1:1. Ani přes Hrstkovy dva nadějné brejky se už stav nezměnil a šlo se do penalt.

Rozhodující pentli Košík přestřelil

Zásmuky začaly penalty špatně, když v zápase výborný Kraus neproměnil. Domácí Baško neuspěl ve druhé sérii a bylo srovnáno. Další hráči již své pokusy proměňovali a poslední zahrával domácí Košík. Míč z jeho kopačky ale letěl nad břevno a hosté se mohli radovat ze dvou bodů.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Jsem silně rozladěn... Přizpůsobili jsme se soupeřově hře, přitom jsem je varoval, že to budou zakopávat a kouskovat. Teď máme volno, pak Krakovany a do Žiželic. Také se nám může stát, že budeme měsíc bez bodu a tvrdý boj o záchranu bude realitou.

TJ Sokol Zásmuky
Martin Čapek, trenér: Nám přálo štěstí, zápas nám vyšel. Snad je to začátek dalších lepších zápasů. Výborně nám hráli stopeři, a to Vondráček ani nechtěl nastoupit. Ale pak to odehrál kvalitně. V první půli to bylo trochu nahoru - dolů, v druhé už to byly spíše souboje bez nějakých velkých šancí.

M. Kolář [-] - A. Baško [-] , M. Šudy [-] , F. Šafránek [-] - P. Sova [-] , M. Hovorka [-] (81. M. Kruliš [-] ) , P. Heverle [-] , L. Pohanka [-] (75. D. Mlázovský [-] ) - J. Košík [-] , M. Hrstka [-] - M. Šafránek [-]

Z. Kubelka [-] - M. Vondráček [-] , Z. Vokáček [-] , F. Jonáš [-] (75. V. Olah [-] ) , J. Derka [-] (90. M. Čapek [-] ) , M. Kraus [-] , T. Borovička [-] (80. L. Sobotka [-] ) , P. Benda [-] , J. Lindner [-] , P. Skala [-] (46. D. Žemba [-] ) , J. Roth [-]

Hráči zápasu: M. Vondráček , M. Kraus .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: PAŘEZ Radek - NĚMEC Ladislav (N), CARVAN Petr (N).