22.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

--

0

Plaňany dokázaly v tomto důležitém zápase vydolovat dva body a stále si tak udržují odstup od sestupových pozic. Domácí Libodřice získaly jen jeden, ale i tak mají s největší pravděpodobností záchranu v kapse.

Šancí na dva zápasy, ale bez gólů

Hosté přijeli opět bez několika zápasů základní sestavy a očekávali těžké utkání: "Chybí nám tu Proskočil, Brecík, Vinš, teprve v průběhu utkání dojede Břichnáč", ucedil trenér Ondřej Volavka.

Bylo to znát i na hřišti. Domácí se tlačili před Hradeckého bránu, stoprocentních šancí ke skórování bylo několik, ale nepřesné zakončení a nebo vynikající zákroky Hradeckého vedly k poločasovému výsledku 0:0. Jednou hosty po střele Hrstky zachránilo i břevno. Plaňanští si toho moc nepřipravili a jejich úspěchem byl nadějný výsledek.

Vystřídat musel Sova

I ve druhém poločase pokračovala nátlaková hra Libodřic. Rychlonohý Hrstka se dostal za obranu hned dvakrát v úvodních minutách, ale jednu střelu zblokoval vracející se obránce, druhou dokázal vyrazit Hradecký na roh.

To už na hřišti nebyl dirigent domácí hry, Pavel Sova, který musel pro zranění vystřídat. Přesto domácí pokračovali v zahazování šancí. Pumelici Baška z trestného kopu Hradecký vyrazil jen před sebe a ve zmatku hlavičkoval Košík jen mimo tyče.

Vzrušení a emoce derby přinesla sedmdesátá minuta, kdy po faulu loktem při výskoku zůstal na zeli ležet Michal Freund. Naštestí se dal rychle do pořádku a mohl pokračovat ve hře. Chvilku potom se v další tutovce objevil opět Marek Hrstka. Situace sice zaváněla ofsajdem, ale rozhodčí akci pustili. Hrstka procedil míč mezi nohama vybíhajícího Hradeckého, ale míč minul tyč asi o metr.

Závěr poločasu již žádnou další šanci nepřinesl a tak o vzruch se postaral pouze hlavní rozhodčí, který dle názoru domácí hráčů, fanoušků i funkcionářů měl nastavit několik minut a ty podle nich nenastavil. Jenže rozhodcovské hodinky jsou pouze jedny a tak se muselo rozhodnout v penaltách.

Kouzlo Koláře tentokrát nefungovalo

První šel kopat hostující Švehla a proměnil jistě, zato domácí Škopek zatřásl pouze břevnem. Do další série šli hráči s číslem 2 a oba proměnili. Ve třetí sérii se potkaly "čtrnáctky" a oba borci nedali - Grulich mimo šibenici, Heverle do tyče.

Ve čtvrté sérii proměnili Břichnáč i Hovorka a když v páté sérii uspěl i hostující Češner, bylo o bodech rozhodnuto.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Byly to dva velice podobné poločasy. Tvořili jsme hru i šance, ale loženky jsme nedokázali proměnit. Hosté bránili v devíti hráčích, vepředu nechávali jen jednoho. Hrstka to v závěru bral moc na sebe, mohl někdy volit přihrávku na výhodněji postaveného spoluhráče. Je to pro nás ztráta. Vždy chci získat alespoň druhý bod v penaltách, ale tentokrát nás dvakrát zastavila konstrukce brány.

TJ Sokol Plaňany
Petr Břichnáč, kapitán týmu: Pro nás zlaté body... Co k tomu říct víc? Oslabená sestava a proti těžkému soupeři. Libodřice byly v celém utkání lepší, nás do žádné šance vůbec nepustili, ale naštěstí pro nás oni žádnou z řady svých šancí nevyužili. Museli nám pomoci kluci z béčka a za to jim dík.

M. Kolář [-] - A. Baško [-] , M. Šudy [-] - P. Sova [-] (53. D. Mlázovský [-] ) , M. Hovorka [-] , P. Heverle [-] - J. Košík [-] , M. Hrstka [-] - P. Škopek [-] , L. Pohanka [-] , R. Medlen [-]

M. Hradecký [-] - P. Málek [-] (64. P. Břichnáč [-] ) , M. Grulich [-] , T. Freund [-] (89. M. Jambor [-] ) , K. Hanzálek [-] , M. Švehla [-] , M. Češner [-] , J. Andrašík [-] , P. Nykodým [-] , J. Kozdera [-] , M. Freund [-]

ŽK: 32. A. Baško , 67. M. Hrstka , 89. M. Hovorka - 39. M. Švehla , 63. P. Nykodým .
Hráči zápasu: A. Baško - M. Hradecký .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: Nepovím František - NĚMEC Ladislav (N), FREUND Karel (N).