23.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2016-2017

--

Jestřábka otáčela zápas v samém závěru

80. A. Krupka (p.) , 90. M. Klička - 70. J. Košík
0

Libodřice minule ztratily doma s Plaňany a tentokrát je čekala silná Jestřabí Lhota. Hostům se podařilo v závěru jít do jednogólového vedení, ale domácí dokázali z penalty vyrovnat a v nastavení rozhodl Miloslav Klička.

Nuda mezi šestnáctkami

V Jestřabí Lhotě se tentokrát začínalo již krátce po obědě, protože hned několik hráčů hostujících Libodřic si nechtělo nechat ujít korunovaci prvoligového mistra Slavie. Hostující trenér Lukáš Lanc ale moc dobře naladěn nebyl: "Přijeli jsme bez dvou velkých opor, Hrstky a Sovy. Musíme pozměnit taktiku a uvidíme, co to přinese."

Úvodní poločas ale moc parády divákům nenabídl. Fotbal to zase tak špatný nebyl, ale pokud se hraje pouze od vápna k vápnu a bez gólových šancí, tak je to prostě nuda. Bohužel nic jiného týmy první poloviny tabulky nenabídly.

Vše podstatné se odehrálo v poslední dvacetiminutovce

"Nemáme pořádné útočníky, musí to hrát Kureš s Kesnerem", prohodil při nástupu domácí lodivod František Machurka. Druhá polovina utkání přinesla zvýšenou aktivitu domácích hráčů. Tlačili se před bránu Koláře, ale vyprodukovali pouze několik střel z větší vzdálenosti, které k ohrožení libodřické brány nevedly. A tak se radovali po sedmdesáti minutách hry hosté. Medlen vybojoval na půlící čáře míč, vysunul do pravé strany Josefa Košíka, který nechal všechny obránce za zády a křížnou střelou překonal Herese - 0:1.

Stav skóre donutil domácí k dalším změnám. Více dopředu se posunul Miloslav Klička a hostům začínala hořet koudel. Po deseti minutách bylo vyrovnáno. Šafránek podskočil dlouhý balón, při snaze vše zachránit stáhl pronikajícího Kličku rukou a pískala se penalta. Aleš Krupka srovnal skóre - 1:1

Rozhodnutí o třech bodech ve vyrovnaném utkání padlo v závěru. Nejprve promarnili příležitost hosté. Centr Košíka hlavičkoval Heverle do břevna, odražený míč vracel do brány Škopek, ale Heres míč vyrazil a v obrovském závaru nikdo nedokázal dotlačit míč do sítě.

A už v nastaveném čase si na dlouhý centr ze standardní situace naskočil Miloslav Klička a hlavou zařídil tři body pro domácí - 2:1.

"Nevím proč se tolik nastavovalo", cedil skrz zuby Lukáš Lanc a pokračoval: "Ztratili jsme minimálně bod ve vyrovnaném utkání".

TJ Sokol Jestřabí Lhota
František Machurka, trenér: První poločas jsme prohospodařili, nedařilo se nám, možná to bylo i tím nezvyklým časem. Ve druhé půli jsme se už trochu rozehráli, ale paradoxně to byli hosté, kdo po naší chybě šel do vedení. Zkusili jsme vysunout Kličku na hrot a vyplatilo se to. Zařídil dva góly.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Měl jsem obavy, jak to tady zvládneme bez dvou klíčových hráčů. Ale poradili jsme si s tím náramně, předvedli jsme, myslím, kvalitní týmový výkon. Řekl bych, že to byl jasně remízový zápas a my ho ztratíme v nastaveném čase. Takto jsme už poztráceli několik bodů, např. v Žiželicích.

O. Heres [-] - J. Hron [-] , A. Krupka [-] , M. Skalický [-] , M. Klička [-] , L. Týma [-] (32. M. Mikeš [-] ) , O. Pavelka [-] , T. Kubíček [-] (53. R. Hájek [-] ) , P. Kesner [-] , D. Týma [-] , P. Kureš [-]

M. Kolář [-] - A. Baško [-] , M. Šudy [-] - P. Heverle [-] , M. Hovorka [-] - J. Košík [-] - P. Škopek [-] , R. Medlen [-] , M. Šafránek [-] , F. Šafránek [-] , L. Pohanka [-]

ŽK: 45. O. Pavelka - 50. F. Šafránek , 60. J. Košík .
Hráči zápasu: M. Skalický , M. Klička - J. Košík .