24.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

--

0

Šancí na dva zápasy bylo k vidění na obou stranách, hráči dokázali využít pouze jedinou. Pro Libodřice znamená tutovku záchrany a Osek bude muset ještě bojovat a čekat na další okolnosti sestupů z 1.B třídy.

Útočníci snad nechtěli dát gól

Osek bojuje o záchranu zápas za zápasem a naopak domácí Libodřice potřebovali uhrát alespoň bod k potvrzení setrvání v soutěži i pro příští ročník. "Na tenhle důležitý zápas je nás tu dvanáct", glosoval Lukáš Lanc, domácí trenér a pokračoval:"Sova hraje s nedoléčeným svalovým zraněním, chybí nám zase Hrstka a na lavičce je jen Zelí...."

A tak začal zápas, který by se dal nazvat festivalem zahozených šancí. Hned v první minutě vyslal Sova z pravé strany na zteč středem Košíka, ale toho vychytal Kalinec na rohový kop. Po rychlém protiútoku zakončoval akci na druhé straně Koubek nad bránu.

Úvod zápasu nezastihl právě v dobré formě domácí obránce. Jejich obranné odkopy trefovaly převážně hostující hráče, kteří ale těchto chyb nedokázali využít. Po pár minutách hry se domácím navíc opětovně zranil Sova hrající tentokrát na hrotu a do hry musel naskočit jedenapadesátiletý Vladimír Zelinka.

Další šanci si připravili hosté, když Lambert poslal za obranu Koubka, ale toho vychytal Kolář. Koubek měl o dvě minuty později další šanci, když vystihl špatnou "malou domů" Šudyho, ale Kolář včas vyběhl a opět výborně zakročil.

Chyboval i hostující gólman Kalinec, který špatným výkopem našel jen Heverleho, ale  gólovka z toho nebyla. Neprosadil se ani Lambert na druhé straně. Heverle byl v další dobré pozici po rohovém kopu na přední tyč, ale na míč o kousek nedosáhl. Obrovskou "trojšanci" měli domácí po trestném kopu Baška, který našel hlavu Škopka a ten zakončil jen do tyče. Odražený míč vracel do prázdné brány Heverle, ale hostující obránci dokázali míč vyšťouchnout od brankové čáry. Dorážku Hovorky stačil vytěsnit Kalinec.

Další výborný zákrok si připsal Kalinec po trestném kopu Baška z nějakých pětadvaceti metrů. Tečovaný míč některým z hráčů před ním dokázal u tyče výborně vyrazit a stihl odpálit míč i před dobíhajícím Heverlem. V samotném závěru poločasu zkoušel technickou střelu ze strany osecký Šmiřák, ale míč letěl nad břevno.

Filip Šafránek vyloučen za komentáře po zápase

Zahazování gólových šancí bylo na programu i ve druhém poločase. Heverle hlavou nad bránu, střela nad bránu, Škopek zazvonil opět na tyč.

Domácí se konečně prosadili v šedesáté sedmé minutě, kdy si na rohový kop naskočil nejvýše Adam Baško, ale jeho hlavičku Kalinec stačil vyrazit. V závaru před bránou potom Baško míč doslova dotlačil do sítě - 1:0.

Jiných gólů se diváci nedočkali a tak se v Libodřicích mohou radovat z potvrzení účasti svého týmu i v další sezóně OP. Ale zápas měl ještě dohru těsně po utkání. Diskusi Filipa Šafránka s rozhodčím Pluhařem ocenil hlavní sudí udělením druhé žluté karty a následnou červenou kartou. Co si navzájem řekli, vědí jen oni dva...

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Snad jsme si zasloužili vyhrát. Vždyť to bylo šancí na dva zápasy. V prvním poločase se nám nedařilo tak, jak bychom si přáli, druhý byl přece jen o něco lepší. Ale neproměněné šance nás mohly mrzet. Naštěstí to tam Baško dorval. V závěru nás ještě podržel Kolář, když vychytal rychlý protiútok.

FK Viktorie Velký Osek
Martin Koška, trenér: Výsledek utkání a naše předvedená hra je pro mne zklamáním. Pokud ještě existuje teoretická šance k záchraně, tak bych si představoval, že o ní bude mužstvo bojovat. To, co jsme v utkání na hřišti předvedli, určitě nebyl boj o záchranu v soutěži.

M. Kolář [-] - A. Baško [-] , M. Šudy [-] - M. Hovorka [-] , P. Heverle [-] - J. Košík [-] - F. Šafránek [-] , L. Pohanka [-] , P. Škopek [-] , M. Šafránek [-] , P. Sova [-] (11. V. Zelinka [-] )

P. Kalinec [-] - A. Sixta [-] (76. J. From [-] ) , J. Karban [-] , M. Černý [-] , M. Koška [-] (62. S. Karban [-] ) , P. Špaček [-] , M. Koubek [-] , L. Černý [-] , P. Lambert [-] , Š. Šmiřák [-] , P. Drahovzal [-]

ŽK: 65. F. Šafránek , 71. M. Šafránek . ČK: 90. F. Šafránek .
Hráči zápasu: M. Kolář , P. Škopek , M. Šafránek .