--

--

--

0

Pražané vstoupili do sezóny výborně a vyšphali se už na třetí příčku tabulky. Domácí tentokrát předvedli výborný úvod, po pěti minutách se za stavu 2:0 hraje jistě pohodlně...

Smolák zažil skvělý úvod

Hned v úvodní minutě zápasu po faulu na Haška rozehrál Čtvrtníček zleva trestný kop a Smolák na zadní tyči trefil: 1:0! V 5. min. pronikl po pavé straně Drobílek, přihrál na vápno a Smolák se opět nemýlil: 2:0! Dvě střely dva góly...

Ve 12. min. ale hostující Hynek rozehrál z levé strany rohový kop, jenž tečoval Veselka a nabíhající Sedláček snížil: 2:1. Byla to celkově třetí střela v tomto utkání a padl z ní třetí gól.

V 16. min. po střele Drobílka zpoza vápna se dostal k dorážce Čtvrtníček, radost mu ale překazil na brankové čáře obránce Černý. Minutu nato Máče z trestného kopu minul a ve 24. min. se nevydařila obdobná standardka ani Madejovi. Přesně po půlhodině hry jeden z hostujících zadáků sestřelil hluboko ve vápně Smoláka, penalta byla zjevná, přesto se hrálo dál.

Naopak ve 34. min. mohl vyrovnat hostující bek Vyšehrad, gól do sítě Vyšehradu však nedal – po rohu hlavičkoval z malého vápna nad. Ve 39. min. se tlačil do šance Hašek, ale odskočil mu balon. Dvě minuty nato měl po přihrávce od Čtvrtníčka šanci Matějka, jeho střelu zblokovali zadáci hostí na roh. A po něm hlavičkoval kapitán Hendrych těsně nad. Ve 45. min. si to Hendrych vynahradil, z poloviny hřiště rozehrál dlouhý trestný kop, k míči se dostal Čtvrtníček a po něm Máče, který špičkou kopačky přehodil brankáře Stejskala: 3:1!

Hašek potvrdil domácí výhru

Do druhé půle vstoupili hosté s odhodláním něco s tímto stavem udělat a Havránek měl několikrát příležitost prokázat své kvality. Likvidoval totiž jednu šanci Převýšova za druhou – hlavně ta dvojitá Urbancova byla vyložená. Po hodině hry se začal Slavoj znovu víc osmělovat v ofenzivě a dvakrát to zkusil Drobílek. Jeho první střelu brankář vyrazil a při druhé z trestného kopu minul.

V 71. min. T. Labík před vápnem domácích ztratil balon, vyvezl ho Máče a našel Drobílka, jenž přihrávkou z pravé na levou stranu hřiště našel Haška a ten střelou po zemi neomylně zakončil: 4:1! I za tohoto stavu se snažili hosté o korekci, to se jim ale nepodařilo. V úplném závěru utkání střelu L. Krajáka z trestného kopu odhlavičkoval Madej a balon skončil v zámezí.

STATISTIKY

Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 9:5. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:2.

FC Slavoj Vyšehrad
Milan Kopřiva (asistent trenéra, pro www.slavojvysehrad.cz): „ Z našeho pohledu velmi dobře zvládnuté utkání, především jeho první poločas. Do pěti minut jsme vedli 2:0, těsně před pauzou přidali ještě třetí gól, a to jsme ještě další zhruba tři gólové šance nevyužili. Nemluvě o tom, že po půlhodině hry a faulu na Smoláka měla být za stavu 2:1 penalta. Často jsme chodili do přečíslení, ale finální přihrávka nám ne vždy vyšla. Převýšov má stále velmi kvalitní tým, ale nás zastihlo utkání v pohodě a jeho defenzivu jsme často nachytali v nedbalkách. Ve druhé půli se nám už sice tolik nedařilo, přesto jsme skóre ještě navýšili. Po změně stran dokázal soupeř zvednout hlavu a několikrát nám zle zatopil, hlavně díky brankáři Havránkovi jsme to ale pokaždé ustáli. Pochvalu zaslouží i Čtvrtníček, který odvádí v soubojích obrovské množství práce, samozřejmě Drobílek, dále Smolák, Hašek a takhle bych mohl vyjmenovat všechny, protože všichni si zaslouží za svůj výkon uznání. Poprvé za nás nastoupil na postu stopera ústecký Seidl a odehrál velmi dobré utkání. Na posledních zhruba dvacet minut se dostal na hřiště i defenzivní záložník Jakab, jenž přišel pro změnu ze Slavie. I v tomto krátkém úseku hry ukázal, že fotbal hrát umí. Zápas se zkrátka musel divákům líbit, jen škoda, že jsme nenastříleli ještě víc branek.“

SK Převýšov
Tomáš Hrabík (trenér, pro slavojvysehrad.cz): „Náš nejhorší výkon za celou dobu, co jsem v Převýšově. Nezachytili jsme začátek zápasu a pak už se do něj nedokázali vrátit. To se pak špatně hraje. Vyšehrad dal první dva góly z ničeho, až třetí byl po kombinaci. V celé loňské sezoně jsme inkasovali jen 34 gólů, nejméně ze všech týmů, zato nyní už po šesti kolech jich je 15. Budeme-li takto pokračovat, čekají nás v soutěži velké problémy.“

J. Havránek [-] - F. Drobílek [-] , J. Čtvrtníček [-] (84. F. Babka [-] ) , D. Hradecký [-] , M. Hendrych [-] , D. Hašek [-] (73. J. Jakab [-] ) , T. Madej [-] , D. Smolák [-] (66. J. Doležal [-] ) , J. Seidl [-] , D. Matějka [-] (87. T. Stareček [-] ) , V. Máče [-]