--

--

--

--

Fotbalisté Jiskry v Praze nezklamali, po přestávce sahali na bod, ale rozhodující góly vsítil Vltavín

0

Soupeř z Ústí nad Orlicí odolával čtyřicet minut, než udeřil Tichý. Ve druhém poločase byl zápas dlouho otevřený, než domácí přidali trefu opět v závěru.

Chyba obránců a vedoucí trefa Vltavínu

Na těžkém, vodou nasáklém trávníku začali podle očekávání náporem svěřenci trenéra Frýdka. Získali několik rohů a po jednom z nich pálil odražený míč z vápna těsně vedle Machač. V 16. minutě po špatně zahraném ústeckém autu na polovině soupeře následoval protiútok, po němž se proti Uvírovi vyznamenal gólman Krátký. Hosté odpověděli ve 24. minutě, v níž potáhl akci Vaňous, jeho centr odvrátila obrana jen před Součka, ten však ve vyložené šanci z osmi metrů přestřelil. Hra se postupem času vyrovnala a zdálo se, že poločas skončí smírně. Ve 40. minutě však zadáci Jiskry marně signalizovali míč za brankovou čárou, domácí hráč využil situace, přihrál před branku, kde osamocený Dominik Tichý pohodlně dopravil hlavou míč do sítě – 1:0

Ústí tlačilo, Roušal vytáhl důležitý zákrok

Ve druhém poločase hosté výrazně přidali směrem dopředu a měli několik možností vyrovnat. Ve 48. minutě se však musel hodně snažit brankář Krátký, aby tvrdou hlavičku Hovorky vytěsnil na roh. V 54. minutě se velmi pěkně uvolnil na pravém křídle Habrman, vyzval ke skórování Nágla, kterého před brankou zradilo zpracování míče. Vltavín hrozil hlavně z rychlých brejků a v 55. minutě v dobré pozici netrefil branku Hodas. V 59. minutě získala Jiskra přímý kop před vápnem, ale Vaňous trefil jen zeď.

V 73. minutě se domácí gólman vyznamenal po střele Langera z dalšího přímého kopu. V 81. minutě si gólman Vltavínu připsal další skvělý zákrok po gólové hlavičce Chlebouna. Ústecký vysoký stoper měl o minutu později další smůlu, když po centru Opiny gólman Roušal zázračně vytáhl jeho hlavičku z brankové čáry na roh. Nedáš – dostaneš, platí neomylně skoro v každém utkání. V době největšího náporu Jiskry přišla v 88. minutě zbytečná ztráta míče před vlastním pokutovým územím, následovala přesná přihrávka za obranu a Jan Růžička pečetil vítězství domácích v utkání, kterému by asi více slušela remíza - 2:0.

Autor: Jan Skácel

FK Loko Vltavín
Martin Frýdek (trenér): "Soupeř přijel s vyloženě defenzivní taktikou, v šesti sedmi lidech stál před vápnem, do kterého jsme se těžko dostávali. Ke konci půle jsme ale dosáhli branky, Ústí muselo hru otevřít, ale pojistku jsme přidali až v úplném závěru."

A. Roušal [-] - D. Podzimek [-] , D. Tichý [-] , D. Pozníček [-] (90. M. Schindler [-] ) , J. Hodas [-] , M. Uvíra [-] , P. Pejša [-] (82. C. Maione [-] ) , M. Hovorka [-] , R. Macháč [-] (76. J. Eichler [-] ) , J. Růžička [-] , O. Šípek [-]