--

--

Hororové chvilky v Hořovicích. Hostujícího Puchmajera odvezla záchranná služba

0

Běžela 61. minuta, když domácí Bežó nevybíravě vjel do Puchmajera a neštěstí bylo na světě. Hostujícímu záložníkovi zlomil hořovický obránce lýtkovou i holenní kost, na hřiště musela logicky přijet záchranná služba. Jen velmi slabou náplastí může být Dobříši zisk třech bodů za vítězství 1:3.

Procházkova první trefa

Od úvodních okamžiků utkání působili dobříšští návštěvníci svěžeji a nebezpečněji. Dvakrát se dostal do zakončení Liška, ale při obou pokusech mohl zůstat domácí gólman Herco v klidu. Pak už zahrozili i Hořováci, ale Ansuma na Mojdlův centr těsně nedosáhl.

Ve 25. minutě se poprvé měnilo skóre na světelné tabuli. Po rohovém kopu V. Šraina se míč dostal k Radkovi Procházkovi, který ho zblízka dorazil do sítě! O rychlou odpověď se pokusili Šubert s Ansumou, ale na Šedivého v bráně Dobříše si nepřišli. Naopak MFK mohl navýšit své vedení, to by ale Talůžek, J. Šrain nebo Matějka museli mít i více štěstí.

Spoluhráči těžce zraněného Puchmajera pomstili

Po hodině hry přišel smolný moment, který na dlouhou dobu vyřadil hostujícího záložníka O. Puchmajera. Tomu chtěl na půli vypíchnout míč domácí bek Bežó, ale skluzem zasáhl pouze Puchmajerovu nohu, která nápor nevydržela. Mladému hráči praskla lýtková i holenní kost, neštěstí bylo na světě…

Domácí šli logicky do deseti a přes čtyřicet minut se čekalo na příjezd záchranné služby, která Puchmajera odvezla do nemocnice. Jak řekl hořovický kapitán Kaufman, byl by radši, kdyby se utkání vůbec nedohrávalo.

Přesto se ve hře pokračovalo a hosté svého těžce zraněného spoluhráče a kamaráda pomstili. Střelu J. Šraina dorazil ve 113. minutě zblízka do odkryté brány kapitán Robert Talůžek a zvýšil na 2:0 pro Dobříšské. Za šest minut sklepl centr V. Šraina patičkou do sítě Radek Procházka a bylo jasno.

Domácí sice v samotném závěru zkorigovali skóre Janem Mojdlem, jenž se trefil z trestného kopu, ale jak bylo z obou táborů patrné, o fotbal a výsledek v tomto případě vůbec nešlo.

Fotografie pochází z internetového streamu TVCOM.cz.

SK Hořovice
Obránce Luděk Kaufman: „V tuhle chvíli nám vůbec nejde o výsledek a o fotbal. Za sebe i celé FK Hořovicko přeji Ondrovi Puchmajerovi, ať se po té nešťastné události brzy uzdraví. Držíme mu palce. Je úplně jedno, jaký byl výsledek. Kdyby bylo po mém, tak by se zápas ani nedohrával. Ať Ondrovi vše dobře dopadne, vím, o čem mluvím.“

MFK Dobříš
Trenér Martin Šrain: „Před zápasem jsme si řekli, jak chceme hrát. Jsem spokojen, jak hráči přistoupili k zápasu. Dodržovali pokyny, které jsme jim dali. Hráli zodpovědně, nehráli na sebe, ale za kolektiv. Bojovnost to už je samozřejmost v našem týmu. Všechny hráče samozřejmě zasáhlo zranění Ondry Puchmajera. Čekají nás do konce podzimní části ještě těžké zápasy a rád bych, aby i v dalších utkáních se nám dařilo.“

SK Hořovice
M. Herco [-] - J. Machurka [-] , J. Bežó [-] , L. Kaufman [-] , R. Graf [-] (90. T. Dudla [-] ) - M. Doležal [-] (59. D. Klimeš [-] ) , V. Karvánek [-] (90. J. Křížek [-] ) , J. Mach [-] (90. J. Kuchař [-] ) , J. Mojdl [-] , J. Šubert [-] (90. R. Hajdarevič [-] ) - M. Ansuma [-]

MFK Dobříš
J. Šedivý [-] - J. Rychlík [-] , R. Talůžek [-] , D. Pokorný [-] , R. Procházka [-] - J. Liška [-] , O. Puchmajer [-] (90. M. Pjaták [-] ) , V. Šrain [-] , P. Masopust [-] (90. M. Krůta [-] ) - O. Matějka [-] (90. P. Junek [-] ) , J. Šrain [-] -

ŽK: 61. L. Kaufman - 37. J. Šrain , 90. O. Matějka . ČK: 61. J. Bežó .
Hráči zápasu: R. Procházka .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Řeháček Lubomír ml. - MILNER Michal, LINHART Martin.