Uničov vedl, ale prohrál

23. R. Sasín , 42. M. Opina , 70. F. Žák , 72. F. Žák - 20. J. Hladík
13

Z 0:1 na 4:1 dokázal otočit skóre domácí Hodonín v souboji s Uničovem.

PPrvní branka zápasu padla po dvaceti minutách hry, kdy hostující celek využil jednu ze svých rychlých akcí, když si pak z levé strany naváděl míč Jan Hladík a polovysokou střelou zpoza vápna na přední tyč překonal domácího brankáře. Vedení hostů trvalo pouze pouhé tři minuty. Po centru z levé strany totiž ve 23. minutě vyrovnal Radek Sasín. Čtyři minuty před poločasovou přestávkou ale udělal jeden z bránících hráčů Uničov chybu ři rozehrávce na hranici vlastního vápna, čehož dokázali Hodonínští využít a krásnou střelou právě zpoza vápna na zadní tyč téměř do růžku branky strhnul vedení na domácí stranu Martin Opina.

Ve druhém poločase diváci dlouho čekali na další branku. Ze strany Hanáků se dočkali pouze šance, která skončila na tyčce domácí branky. Domácí se naopak dokázali prosadit v sedmdesáté minutě, kdy rozehráli volný přímý kop na krátko a následný centr si našel na přední tyči střídající Filip Žák, který jej hlavou jen lízl a prodloužil na zadní tyč, kde mí zapadl do sítě. V 79. minutě zahrával Hodonín  rohový kop, který mířil tentokrát na zadní tyčku, Uvízl míč podskočil a našel si ho znovu Filip Žák, který už před sebou měl prázdnou branku a svým druhým gólem v zápase, opět hlavou dal výsledku konečnou podobu 4:1.

SK Uničov
Zbyněk Zbořil - trenér Uničova: Zápas se lámal v prvním poločase, kdy jsme si vytvořili šance, abychom si ten zápas naklonili na svoji stranu, ale nedali jsme je. Potom jsme udělali hrubou chybu těsně před přestávkou, díky které šli domácí do vedení.