--

--

--

0

Tříbodový zisk z Velké Bíteše se v domácím prostředí snažili potvrdit fotbalisté A týmu FK Blansko proti Třebíči. Do vedení je už po čtvrthodině hry po ukázkové kombinaci poslal Jan Trtílek. Soupeř ve druhém poločase skóre zásluhou Malety a Gualana otočil. O konečné dělbě bodů rozhodl v 77. minutě domácí střelec.

Souboj dvou týmů, které ještě v jarní části minulé sezóny působily v Moravskoslezské lize, zahájilo lépe Blansko. V 6. min. vysunul Pšikal na levé straně Trtílka, který po sprintu poslal přízemní přihrávku do vápna, ta prošla až k Chloupkovi, který však na vzdálenější tyči zakončil slabě a brankář Procházka se tak stačil přemístit a míč pokrýt. Následně se povedenou střelou ze střední vzdálenosti prezentoval Pšikal, ta skončila těsně nad. O pět minut později dvakrát zatopil hostující obraně Kratochvíl, jehož průniky do pokutového území byly velmi nebezpečné.

Hosté tlaku domácích odolávali jen do 15. minuty. V ní ukázkovou kombinační akci předvedla trojice Závodný - M. Šmerda - Kratochvíl a na jejím konci uklidil míč do odkryté branky JAN TRTÍLEK - 1:0

Domácí povzbuzeni vedoucí trefou pokračovali v útočné aktivitě. Ve 21. min. kryl brankář Procházka střelu Kratochvíla z trestného kopu. Poté to zkoušel z dálky Trtílek, ale v zakončení tentokrát neuspěl.

Hosté se osmělili až ve 25. min., kdy Novák prošel až na hranici velkého vápna, s jeho střelou však Záleský potíže neměl. Ve 33. min. Pšikal při rychlém protiútoku vyslal do šance Trtílka, ten ve vápně tísněn dobíhajícím obráncem zamířil nad branku. Hosté následně po standardní situaci rozehrané od poloviny hřiště orazítkovali po Novákově hlavičce břevno. Ve 35. min. Blanenští chybovali při zakládání útoku v rozehrávce, k míči se dostal Maleta, který po sprintu nachystal loženku pro Kováře, jehož střelu Záleský stačil i s notnou dávkou štěstí vytěsnit na levou spojnici.

Druhý poločas zahájili útočnou aktivitou opět domácí, pokusy Pšikala a Chloupka však ke zvýšení náskoku nevedly. To hosté po změně stran efektivitu v zakončení notně vylepšili a přineslo jim to ovoce. Nejprve v 58. min. prošel před vápno Kovář, jeho střelu Záleský stačil pouze vyrazit a dobíhající VLADIMÍR MALETA ho dopravil do sítě - 1:1

V 70. min. pak měli Třebíčští výhodu trestného kopu z 23 metrů. K míči se postavila americká posila STEFAN GUALANO a střelou přes zeď překonal blanenského brankáře - 1:2

Blanenští přesto nesložili zbraně a pokoušeli se o srovnání. Podařilo se jim to v 77. min. a to i s přispěním liknavosti hostujících zadáků a brankáře. Přihrávku Kratochvíla před vápnem nadzvedl Suchna, na padající list si naběhl důsledný JAN TRTÍLEK a vybíhajícího Procházku stačil přehodit - 2:2

Hru domácích pak v závěru oživili střídající D. Šmerda se Škrabalem. Svěřenci Martina Maši byli blízko třetí brance, pokus Bokůvky však skončil tečován těsně nad břevnem. Těsně před koncem pak Škrabal po průniku do vápna jen těsně nenalezl jednoho ze svých nabíhajících spoluhráčů. Po závěrečném hvizdu rozhodčího se tak na Údolní body dělily.

FK Blansko
Martin Maša, FK Blansko:: „Pětadvacet minut jsme soupeře zmáčkli a nepustili ho téměř k ničemu. Vytvořili jsme si tři čtyři tutovky a bohužel proměnili jsme jen jednu. Soupeř se pak trochu otřepal a začal hrát. Už v konci prvního poločasu si soupeř najednou čichl k tomu, že by mohl uspět. Přežil vlastní smrt a odvezl si bod. My jsme si vytvořili další tlak a další šance, bohužel to ale bylo ve finální části špatné.“

HFK Třebíč
Michal Sobota, HFK Třebíč: „První půlka mě zklamala. Nebyli jsme v pohybu, prohrávali jsme všechny souboje a vyplynul z toho i ten gól domácích. Měli jsme tam jednu dvě šance, které jsme neproměnili, ale spíš mně vadilo to, že jsme nebojovali, neběhali a nechtěli jsme hrát fotbal. Ve druhé půlce jsme to trochu prostřídali, v poli se to zlepšilo a dostali jsme se do vedení. Měli jsme je udržet. Jenže přišlo to, co děláme pořád, zbytečné chyby, po kterých že dostáváme laciné góly.“

FK Blansko
D. Záleský [-] - D. Bokůvka [-] , J. Šplíchal [-] , T. Feik [-] , P. Imramovský [-] - L. Závodný [-] , L. Chloupek [-] (81. D. Šmerda [-] ) , J. Kratochvíl [-] , J. Pšikal [-] , M. Šmerda [-] (77. T. Škrabal [-] ) - J. Trtílek [-]