--

--

Strání přetlačilo Vrchovinu

0

V 5. kole FORTUNA divize D čekal hráče Zemanovy sestavy daleký výlet až na východ republiky, k nováčkovi soutěže, do Strání. Zde na nás čekal sympatický stadionek, ovšem počasí bylo velmi nefotbalové, až nevlídné, se stálým deštěm. Tým nastoupil v rozestavení 4-5-1

Nové Město začalo na půdě soupeře náporem, jenže úvodní příležitosti Smetany, Blažíčka, Kamila Skalníka i Chalupy k vedoucí brance nevedly. Hráči Strání se první půlhodinu prakticky nedostali za půlku, jenže ve 30. minutě stoper Smetana podběhl vysoký míč a Pilka poslal z brejku domácí do vedení, po zpětné přihrávce za 16 a následné krásné střele z 20 metrů do proti pohybu Šmídy – 1:0. Vyrovnat mohl po chvíli Chalupa, ale ve 38. minutě mířil nad domácí svatyni. Další Skalníkovu hlavičku pro změnu vytáhl skvělý  brankář Popelka.

Po změně stran mohl hned z první akce vyrovnat Ošmera, v sólu však zakončil nepřesně a obránce v poslední chvíli zachraňoval na roh. Další gólové šance měli Dočekal s K. Skalníkem, jenže střeleckou smůlu hostů neprotrhli. Aby toho nebylo málo, tak v 72. minutě utekl domácí Jaroněk a z brejku efektním lobem zvýšil na 2:0. Hosté nesložili zbraně, opět měli další možnosti, ale gólová radost jim tentokrát nebyla souzena, míč dvakrát poskakoval na brankové čáře, ale hosté branku nedali.