--

Zápas byl zrušen

Farmářské fotbalové derby ovládl Tišnov. Blansku dal pět gólů

0

Žák předčil svého učitele. Někdejší tišnovská farma blanenského fotbalu vyhrála divizní souboj 5:0. Ještě nedávno do Tišnova půjčovali hráče na výpomoc do I. A třídy, v šestém kole divize tam Blansko od svého farmářského klubu dostalo pětku.

V 6. kole se Blansko představilo na půdě nováčka divize D Tišnova. Ten si však toto označení skutečně zaslouží jen podle faktu, že v této soutěži jeho fotbalisté působí poprvé v klubové historii. V jeho kádru totiž najdeme nespočet hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží a také kteří dříve oblékali blanenský dres. V základní sestavě jich nastoupilo hned sedm - David Bednář, Radim Bubeníček, Petr Švancara, František Schneider, Daniel Pospíšil, Jakub Krejčíř a Tomáš Sodomka.

Trenér Blanska Martin Maša provedl dvě korekce v sestavě oproti poslednímu domácímu utkání s Třebíčí. Místo nezkušenějšího hráče Martina Šmerdy naskočil jeho jmenovec dorostenec Dominik, Luboše Chloupka nahradil Tomáš Škrabal.

Zápas se odehrával podle jedněch not a to těch Tišnovských. Domácí udeřili již po necelých čtyřech minutách hry. Huška křížným pasem přenesl těžiště hry na levou stranu, zde se přes Imramovského uvolnil nestárnoucí Švancara a jeho zpětnou přihrávku zužitkovala ukázkovou střelou z voleje k levé tyči bývalá opora Blanska DAVID BEDNÁŘ - 1:0

Pohodu v ofenzivě pak žlutomodří podruhé dokumentovali ve 13. minutě. Krejčíř vyslal do běhu TOMÁŠE SODOMKU, kterého nezastavil Feik a domácí útočník nekompromisní střelou poslal míč do sítě - 2:0

Za sedm minut mohl Sodomka přidat svoji druhou branku v utkání, po centru Švancary však jeho volej vyškrábl mimo tyče reflexivním zákrokem brankář Záleský. Domácí střelec však dlouho tesknit nemusel. Ve 25. min. Švancarův přesný centr sklepl Huška ve vápně a zcela volný TOMÁŠ SODOMKA zblízka dorazil míč do brány - 3:0

Za deset minut stále při hostech paní štěstěna, když po podklouznutí Kratochvíla uzmul míč před šestnáctkou Krejčíř a vypálil do břevna, poté Bednář hostující svatyni těsně minul. Na druhé straně ve 37. min. zahrozili z ojedinělého útoku Blanenští, když po akci Kratochvíla zakončoval technicky Pšikal, Kunický však míč pokryl. První poločas završila střela Schneidera z trestného kopu, kterou Záleský vytáhl mimo tři tyče a vzápětí mířil razantním volejem nad Huška.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Navíc hned ve 46. min. využil nedůrazu hostů před vlastním pokutovým územím PETR ŠVANCARA, který si narazil s Žáčkem a obloučkem překonal Záleského - 4:0

V 54. min. se pak stejný hráč těsně před blanenským brankářem neprosadil. Na druhé straně pronikl šikovně do vápna Pšikal, včas vyběhnuvší Kunický však korekci skóre odmítl. Konečnou podobu výsledku dal v 56. min. FRANTIŠEK SCHNEIDER, který ranou z 19 metrů z trestného kopu potrestal předchozí faul Feika na Sodomku - 5:0

Tišnov se po jednoznačném vítězství vyhoupl do čela divizní tabulky, Blansko kleslo na 13. místo.

FK Blansko
Martin Máša (trenér): „Neměli jsme nijak přehnané ambice, ale o překvapení jsme se pokusit chtěli. Kluci věděli, co mají na bývalé ligové hráče hrát, ale na hřiště se jim to přenést nepodařilo. Nedokázali jsme pokrývat nebezpečné situace v nebezpečných prostorech. Tišnov tu kvalitu momentálně má někde jinde než my. Hrát proti němu za stavu 0:2, to je problém pro každého, natož pro náš nezkušený tým. Takže potom se zápas víceméně jen dohrával. My jsme měli jen náznaky brejků, ale nedokázali jsme je dotáhnout do šancí.“

AFK Tišnov
D. Kunický [-] - T. Sodomka [-] , J. Krejčíř [-] (69. J. Grůza [-] ) , R. Bubeníček [-] , D. Bednář [-] , M. Sedlo [-] , P. Švancara [-] , F. Schneider [-] , J. Žáček [-] (81. O. Halas [-] ) , J. Huška [-] , D. Pospíšil [-]

FK Blansko
D. Záleský [-] - D. Bokůvka [-] , J. Šplíchal [-] , T. Feik [-] , P. Imramovský [-] (83. J. Pačovský [-] ) - D. Šmerda [-] (58. L. Chloupek [-] ) , L. Závodný [-] , J. Kratochvíl [-] , J. Pšikal [-] , T. Škrabal [-] - J. Trtílek [-]

ŽK: 51. J. Krejčíř - 23. D. Šmerda , 42. D. Záleský , 75. J. Pšikal .
Počet diváků: 470. Rozhodčí: Mayer Jan - GLOSER Jan, SEDLÁČEK Tomáš.