--

--

Blansko rozhodlo už v první půli

0

Fotbalisté A týmu FK Blansko zaznamenali první vítězství v sezóně před domácím příznivci. V 9. kole divize se svěřenci trenéra Martina Maši vytáhli na třetí celek tabulky Polnou, kterou po brankách Jana Trtílka a Luboše Chloupka porazili 2:0.

Blansku se podařilo odčinit debakl z minulého kola. Proti třetímu celku tabulky šlo do vedení v 10. min., když precizně rozehraný rohový kop Pšikala tečoval na bližší tyči hlavou do sítě JAN TRTÍLEK - 1:0. ,

O zvýšení náskoku se ve 32. min. postaral LUBOŠ CHLOUPEK, ke kterému doputoval míč ve vápně po zblokovaném odkopu hostí dotírajícím Kratochvílem a domácí záložník střelou pod břevno rozjásal ,hrstku domácích příznivců - 2:0

Svěřenci trenéra Maši odehráli nejlepší domácí zápas v dosavadním průběhu sezóny. Vypracovali si nespočet brankových příležitostí, s jejich proměňováním však byli na štíru. Přesto si po roce a téměř čtyřech měsících připsali proti Polné stejně jako v památném duelu ročníku 2015/16 opět tříbodový zisk, první před domácími fanoušky v této sezóně. Těch na utkání dorazilo 128, osmkrát méně než na postupový zápas.

Při absenci brankáře Záleského, pykajícího za vyloučení v minulém kole na hřišti Vrchoviny, nastoupil poprvé v základní sestavě A týmu brankář dorostu Zdeněk Veselý, který spolehlivým výkonem dopomohl svým spoluhráčům k cennému vítězství a sobě

k prvnímu čistému kontu v kariéře mezi dospělými.

FK Blansko
Martin Maša, FK Blansko:: Po Vrchovině jsme si něco řekli a něco trochu změnili a tentokrát k tomu kluci přistoupili úplně jinak. Jak se říká, jezdili po zadku. Kdybychom v desáté minutě vedli 3:0, tak se nikdo nemohl divit. Dali jsme gól, jeden nám rozhodčí neuznal a Chloupek a Pšikal nastřelili tyčku. Soupeře jsme v celém utkání do ničeho extra nepustili. Hrozil jen ze standardek, které jsme si pohlídali. Byl to koncentrovaný, kolektivní výkon a zasloužené tři body. Kdybychom proměnili alespoň některé naše další tutovky, mohli jsme mít daleko dřív klid.“

Slavoj Polná
Michal Lovětínský, Slavoj Polná: „První poločas jsme prospali a můžeme být rádi, že jsme ho prohráli jen o dva góly. Domácí měli pět šancí. Byl to nejhorší poločas, který jsme v sezoně odehráli. Přístup byl strašný. A i když jsme se ve druhé půlce zvedli, tak to nebylo natolik, abychom dali nějaký gól.“

FK Blansko
Z. Veselý [-] - J. Šplíchal [-] , D. Bokůvka [-] , T. Feik [-] - J. Kratochvíl [-] , J. Pšikal [-] , L. Závodný [-] , M. Šmerda [-] (71. D. Šmerda [-] ) , T. Škrabal [-] , L. Chloupek [-] (79. M. Hladký [-] ) - J. Trtílek [-]

J. Skočdopole [-] - D. Čížek [-] , D. Kavka [-] , J. Hrdlička [-] , J. Holub [-] , T. Válek [-] (83. D. Procházka [-] ) , Z. Kučera [-] , D. Kavka [-] , J. Kubec [-] (26. M. Pecina [-] ) , P. Benda [-] , J. Klíma [-]

ŽK: 15. D. Bokůvka , 50. J. Pšikal , 64. J. Šplíchal , 90. Z. Veselý .
Počet diváků: 128. Rozhodčí: GASNÁREK Michal - MAYER Petr, VONDRYSKA Luboš.