--

Zápas byl zrušen

Tišnov potvrdil vedoucí postavení v Šumperku

0

V dalším utkání na půdě soupeře jsme uspěli a vezeme si z něj 3 body.Přerušili jsme tak sérii třinácti neprohraných utkání FK Šumperk na domácím trávníku,jenž navíc v tomto soutěžním ročníku inkasoval doma pouze jednu branku.

Zápas hraný na měkkém a místy bahnitém terénu přinesl zajímavý duel.Zpočátku se mužstva spíše oťukávala.Ve 4.minutě domácí Rozsíval zkoušel z otočky pozornost Doležala,ale jeho střela z 20 metrů letěla nad branku Tišnova.Náš celek se postupně osměloval a v zápase potvrdil svoji kvalitu a zkušenosti.V 15.minutě Švancara po samostatné akci z levé strany našel volného Krejčíře,ale i jeho střela z 25 metrů letěla 5 metrů nad branku domácích.¨V 19.minutě předvedl hezkou akci Bednář a po jeho přihrávce Sodomka střílel pouze do obránce domácích.Z následného rohu hlavičkoval Huška do těl obránců před šumperskou brankou,odražený míč se dostal na kopačky Sodomky,jenž jej centrem vrátil na Pospíšila a jeho křižnou střelu zleva na vzdálenější tyčku s velkou námahou vytáhl domácí brankář Kreizl na roh.V 31.minutě Švancara projde až do šestnáctky domácích a zpětnou přihrávkou pod sebe najde volného Pospíšila,ale ten tentokrát pravou nohou střílí do těla padajícího Kreizla.V 35.minutě podnikne samostatnou akci směrem k brance Šumperka Pospíšíl a až před hranicí šestnáctky je sražen faulem k zemi.Následuje přímý kop,ke kterému se postaví Švancara se Schneiderem.Podle postavení Kreizla v brance předvedou stejné provedení jako v minulém kole v Třebíči,kdy Schneider přiťukne míč Švancarovi,ten jej zastaví a Schneider střelou přes zeď tentokrát na přední tyčku rozvlní poprvé v zápase síť domácí branky.

Hned o 2 minuty později po první vtřelené brance je na naší polovině faulován Krejčíř,Huška rychle rozehraje akci a pasem vysune dopředu Švancaru,který z levé strany obchází obránce Juráska a proniká do šestnáctky,kde přihrávkou pod sebe najde volného Sodomku a ten sám trefuje otevřenou branku domácích na 0:2 pro Tišnov.Toto je pro domácí tým nezvyklá situace,a tak se snaži hrát aktivněji a vstřelit kontaktní branku.V 38.minutě střílí nebezpečně ze vzdálenosti 25 metrů Španihel,ale jeho rána letí těsně nad Doležalovu branku.Ve 39.minutě vysune kolmým pasem mezi dvěma domácími obránci Žáček unikajícího Sodomku,ale tomu ukopne míč z kopačky včasným výběhem ven z branky Kreizl.

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji opět tišnovský celek a ve 47.minutě projde zleva obranou domácích Bednář,avšak na jeho prudký centr po zemi nikdo ze spoluhráčů nereaguje.Tato neproměněná šance nás mohla vzápětí mrzet,jelikož domácí ve 48.minutě po rozehraném rohovém kopu a závaru na zadní tyčce snižují Purzitidisem na 1:2.Ve 49.minutě po chybné přihrávce domácích zpět k brankáři Kreizlovi se zmocní míče Sodomka a před vyběhnuvším gólmanem udělá kličku,ale jeho střela levačkou jde jen do boční sítě prázdné domácí branky.V 53.minutě vybujuje na půlce domácích míč Pospíšil,přihraje na levou stranu Bednářovi,který nacentruje do šestnácky a tam zahraje nedovoleně rukou kapitán Španihel.Následuje pokutový kop,z něhož Bubeníček střelou po zemi k tyčce zvyšuje na 1:3.Domácí celek se po obdržené brance opět více zaměřil na ofenzívu.V 55.minutě se střelecky zleva zkoušel prosadit útočník Horák a jeho střelu z hranice šestnáctky přes Bubeníčka stačil Doležal konečky prstů vyrazit na roh.Z následného rohu potom Doležal nejdříve vyrazí prudkou střelu Ševčíka z voleje před sebe,kde čeká samotný Olejník,ale i jeho dorážku ze 3 metrů stačí tišnovský brankář neskutečně zlikvidovat.V 68.minutě domácí opět chybují při rozehrávce na vlastní polovině,míč se dostane k volnému Krejčířovi,jeho tečovaná střela se dostane na kopačku Schneidera,který nahraje před branku na volného Pospíšila a ten nekompromisně zvyšuje na 1:4 pro Tišnov.Domácí celek se ještě v poslední čtrvrthodině pokusí o zkorigování zápasu.V 70.minutě se po rychlé akci z pravého křídla míč dostane centrem na kopačky Horáka,ale ten ve vyložené šanci nedokáže z malého vápna prostřelit vynikajícího Doležala a tišnovský brankář jeho střelu vyráží ven z branky.

Zápas tak končí třígolovým rozdílem a škoda jen dalších nevyužitých šancí Sodomky a Bednáře.Domácí celek ve snaze vstřelit kontaktní branku tak otevřel svoji obranu a nabízel nám celkem slibné možnosti k rychlým brejkům.Je třeba vyzdvihnout výkon celého mužstva v tomto zápase.V brance nás opět podržel Doležal.Po remíze Vrchoviny doma s V.Bíteší je náš náskok na druhý Žďár v tabulce již devítibodový.Přijďte tak povzbudit náš tým v dalším domácím zápase proti Bzenci!!!

FK Šumperk
M. Kreizl [-] - D. Španihel [-] - F. Rozsíval [-] - M. Podhorný [-] (46. M. Muzikant [-] ) , J. Nimrichtr [-] (69. J. Křepelka [-] ) - M. Smrž [-] (43. J. Ševčík [-] ) , L. Horák [-] , M. Olejník [-] , P. Purzitidis [-] , R. Jurásek [-] , J. Bernard [-]

AFK Tišnov
M. Doležal [-] - T. Sodomka [-] (77. D. Pořízek [-] ) , J. Krejčíř [-] , R. Bubeníček [-] , D. Bednář [-] (89. R. Novák [-] ) , M. Sedlo [-] , P. Švancara [-] , F. Schneider [-] , J. Žáček [-] (84. O. Halas [-] ) , J. Huška [-] , D. Pospíšil [-]

ŽK: 34. J. Bernard - 23. J. Huška , 31. P. Švancara , 75. D. Bednář , 89. F. Schneider .
Počet diváků: 220. Rozhodčí: Hlubinka Jakub - NEJEZCHLEB Miroslav, PODHAJSKÝ Matěj.