Zápas byl zrušen

Tišnov nadále vítězí

15. J. Huška , 27. D. Bednář , 86. R. Bubeníček (p.)
0

Po 2 vítězných zápasech na hřištích soupeřů se náš celek představil před vlastním publikem proti soupeři,se kterým  se v minulosti setkal pouze jednou.A to v roce 2016 ve finále krajského poháru JMKFS v Brně na Srbské,ve kterém tišnovský tým odešel s drtivou porážkou 0:5.Nedělní počasí fotbalu vůbec nepřálo.Silný vítr a déšť ztěžovaly podmínky jak hráčům,tak i pořadatelům a zejména v chladivém říjnovém počasí odradilo četnou skupinu diváků,aby navštívili tento duel.I tak přes nepřízeň počasí nebyla vůbec nouze o zajímavé akce v podání obou celků.

Náš tým začal v zápase jako v předešlých sebejistě a již od úvodního hvizdu zatlačil soupeře na jeho polovině.Ve 2.minutě agilní Pospíšil vyslal dlouhým pasem za obranu Sodomku,jenž šel z pravé strany sám na Kůřila v brance hostů,ale jeho střela šla 5 metrů vedle levé tyčky.Soupeř se jen ztěží proti dobře organizované hře tišnovských hráčů dokázal prosazovat ve hře dopředu a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat.V 9.minutě poslal Žáček přesný kolmý pas do pravé strany na volného Švancaru,ten unikl obráncům a přihrávkou pod sebe hledal ve vápně volného Sodomku,jemuž v poslední chvilce ukopl obětavým skluzem míč z nohy na roh obránce Mokrý.Následoval rohový kop,k jehož exekuci se postavil Švancara a přesným centrem na přední tyčku našel hlavu Hušky,jenž prodloužil míč za sebe a poprvé tak rozvlnil síť bzenecké branky na 1:0 pro Tišnov.Hosté se po obdržené brance snažili více prosadit kombinační hrou směrem k brance Tišnova.Ve 20.minutě po ojedinělé akci z levé strany prošel hostující Horňák v šestnáctce přes Žáčka a přihrávkou před branku našel volného bzeneckého střelce Kasalu,jehož střelu Doležal reflexivně vyrazil ven z branky.Naše mužstvo odpovědělo rychlou akcí tentokrát opět v podání Žáček-Švancara,ale v konečné fázi si" Švanci "míč o trochu víc pokopl dopředu, a tak stihl vystřelit pouze v pádu do nohou vyběhnuvšího Kůřila.V 25.minutě se však již vydařila kombinace Žáčka s Bednářem,kdy Bednář dostal přihrávku ve středu pole a přesnou umístěnou střelou z 20 metrů nedal Kůřilovi v brance šanci a Tišnov rázem vedl 2:0.Ve 33.minutě musel pro svalové zranění odstoupit ze hry David Bednář,jehož nahradil Novák.Hosté spoléhali v útočné fázi na svého nejlepšího střelce Kasalu,jehož si tišnovští obránci dobře hlídali a ve 33.minutě slabil svůj celek obránce Mokrý,který v přerušené hře nakopl Pospíšila a musel předčasně do sprchy.Do poločasu ještě střílel nebezpečně Švancara z hranice velkého vápna,ale jeho prudkou střelu Kůřil vyrazil na roh.

Ve druhém poločase chtěl náš tým využít početní výhodu o jednoho hráče a vstřelit další branky.Hosté se dostávali do protiútoků sporadicky a bez výsledného efektu.Totéž se ovšem bohužel dá říct o naší hře.Šance jsme měli několik,ale nedokázali jsme je využít.Tu největší možnost měl v 81.minutě Sedlo,ale jeho střelu z 16 metrů Kůřil zázračně stačil vyrazit a po chvilce hry a chybě v naší rozehrávce ve středu pole se řítil s míčem zcela sám na Doležala v brance Horňák,ale jeho střela orazítkovala pouze tyčku tišnovké branky.V 83.minutě se dostal do velké šance opět Martin Sedlo,ale jeho střelu stačil vykopnout na brankové čáře bzenecký obránce.V 84.minutě již však vyšel kolmý pas Pořízka na Sedla,který pokračoval přes obránce sám směrem k brance a v šestnáctce jej srazil k zemi Kůřil.Rozhodčí ukazuje na značku pokutového kopu,z něhož zvyšuje Bubeníček na konečných 3:0.Po nařízeném pokutovém kopu je ještě po zbytečnýách protestech v 85.minutě vyloučen hostující obránce Šmahaj a Bzenec tak dohrává zápas v devíti hráčích.