8. P. Fruhauf , 73. D. Copko (p.) , 86. P. Fruhauf - 36. V. Bence
5

Strání v posledním kole zdolalo sestupující Třebíč a slaví záchranu.

Po poločase nerozhodně

Domácí tým svazovala nervozita. Hráči Strání věděli, že jsou favoritem a cokoliv jiného než výhra, by pro ně byla velkým fiaskem.Celku z Uherskohradišťska ke zklidnění nepomohla ani poměrně rychlá vedoucí branka Frühaufa, který po centru Copka dorazil balon do odkryté branky – 1:0. Třebíč se nikam nehnala. Pozorně bránila a trpělivě čekala na zaváhání protivníka. Hosté ve 36. minutě jednu chybu soupeře využili a po trefě Vojtěcha Bence Třebíč skóre srovnala – 1:1.

Domácí rozhodli

Fotbalisté Strání se ve druhé půli herně i střelecky soužili. Domácí zahodili několik vyložených šancí, dva góly jim rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu. Nervózní tým uklidnil až v 73. minutě kanonýr Copko, jenž proměnil penaltu nařízenou za faul na Obichienu – 2:1. Třebíč se snažila v závěru o vyrovnání a otevřela hru, ale inkasovala po rohovém kopu z hlavy Fruhaufa – 3:1.

FC Strání
Zdeněk Šebesta (trenér): Jsem moc rád, že jsme poslední utkání zvládli. Nyní přijdou na řadu jednání s hráči sponzorem. Názory na to zůstat v divizi se různí. Musí se ale to zlomit co nejdřív.

HFK Třebíč
Petr Vašíček (trenér): Do Strání jsme jeli v hodně okleštěné sestavě. Podali jsme dobrý výkon. Rozhodla branka z vymyšlené penalty. Škoda.