--

--

Vrchovina si poradila s Břeclaví

0

Na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou se rozhodlo v prvním poločase, kdy byli domácí produktivnější a vstřelili dvě branky. Hosté pouze třikrát rozezvonili konstrukci domácí branky. Ve druhém poločase se skóre neměnilo.

Domácí vstřelili dvě branky

Na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou rozhodla střelecká produktivita domácích, zatímco hosté naráželi na Jurana a jeho brankovou konstrukci.

V první šanci se zjevil domácí Dočekal, ale hlavičkoval mimo. Urodilo se i na druhé straně, ale Juran by na svém místě. Skóre se měnilo ve 12. minutě po spolupráci bratří Skalníků, když Michal vybojoval míč na Dobšíčkovi pro Kamila, který se před odkrytou bránou nemýlil - 1:0. O deset minut později k rohovém kopu postavil Zbytovský, jeho centr na přední tyči posunul Chalupa a Košík se prosadil na zadní tyči - 2:0. Závěr první poloviny patřil hostům. V rozmezí pár minut dvakrát na Jurana postupoval Lapin, ale ani jednou ho nepřekonal. Ve 40. minutě Musil střelou z hranice vápna trefil tyč a Palkovič dorážel jen do břevna. Musil chvíli na to hlavičkoval znovu do břevna. Do kabin šli v lepší náladě domácí.

Ve druhém poločase branka nepadla

Po změně stran už tolik šancí k vidění nebylo. Domácí se zaměřili na defenzivu, a to činilo břeclavským velké potíže. Po hodině hry se přece jen dostal k hlavičce Dočekal, ale Fibingerovu svatyni přestřelil. V závěru zápasu pak mohl snížit a vykřesat naději pro hosty Kriston, ale toho skvělě vychytal Juran, který si poradil i se Simandlovou dorážkou. Pojistit domácí vítězství mohl v nastaveném čase Ošmera, ale před břeclavským brankářem si míč nedokázal zpracovat.

V příštím kole si Vrchovina znovu zahraje ve Žďáru nad Sázavou, kde se v třaskavém derby střetne s domácím týmem. Břeclavští se před domácím publikem pokusí vybojovat první jarní body v zápase se Slavojem Polná.

SFK Nové Město na Moravě
Richard Zeman (trenér): Výsledkově jsme zápas zvládli, ale herně se nám nepovedl. Musím říct, že jsme hráli nejhorší fotbal za celou zimu.

MSK Břeclav
Bohumil Smrček (trenér): Byl to nešťastný zápas, třikrát jsme nastřelili brankovou konstrukci. Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, asi nám nebylo souzeno je proměnit. Výkonem jsme určitě nezklamali, jen jsme prostě nedali gól. Nedá se říct, že by nás Vrchovina přehrála, i když patří k čelu tabulky.

D. Juran [-] - D. Bača [-] , O. Košík [-] , P. Chalupa [-] , L. Smetana [-] - L. Michal [-] (89. O. Vícha [-] ) , L. Zbytovský [-] , M. Žák [-] (46. L. Wolker [-] ) , K. Skalník [-] (69. P. Ošmera [-] ) , M. Skalník [-] - M. Dočekal [-]