--

Žďár v derby zdolal Vrchovinu a jde do čela

31. M. Vopršal , 43. M. Vopršal (p.) - 80. K. Skalník
0

Očekávané derby ve Žďáru nad Sázavou ovládli díky dvěma brankám Vopršala domácí. Hosté v závěru snížili, ale na bod nedosáhli. Oba týmy dohrávali v deseti hráčích. Žďár jde tak po odstoupení Tišnova do čela tabulky.

Vopršal vstřelil dva góly

Před 550 diváky se na žďárské umělé trávě hrálo o první místo ve Fortuna divizi D. Pro domácí šlo o první jarní zápas.

Jako první zahrozili domácí, ale Nedvěd Juranovu svatyni těsně minul. Chvíli na to se k přímému volnému kopu postavil Fiala a Juran v brance Vrchoviny měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil. Po klidnější pasáži se na zadní tyči dostal k hlavičce Zbytovský, ale branku netrefil. Bouchalky explodovaly po půl hodině hry, když Fialova standardní situace skončila na hlavě střelce Vorpšala, který se nemýlil a otevřel skóre zápasu - 1:0. Ve 43. minutě nasadil domácí kapitán Bureš jesle Smetanovi, ten ho fauloval a sudí odpískal pokutový kop. K tomu se postavil Vopršal a bezpečně jej proměnil - 2:0.

Domácí si vedení pohlídali

Hosté se hned o začátku druhé půle snažili o kontaktní branku. Po hodině hry se vyznamenal Konrád, který vytěsnil Ošmerovu bombu nad bránu. Chvíli na to hlavičkoval Kamil Skalník, ale minul. Poté se v šanci zjevil Dočekal, ale skákavý míč trefil jen slabě. Hosté se branky dočkali v 80. minutě, kdy Chalupův centr z pravé strany uklidil do sítě Kamil Skalník - 2:1. Hned na to byl vyloučen po druhé žluté kartě domácí stoper Tomáš Peňáz a bylo zaděláno na drama. Domácí však závěr zkušeně zvládli, a když se v 90. minutě nechal vyloučit i hostující Dočekal, tak bylo jasné, že tři body zůstanou ve Žďáře, který se tak posunul do čela tabulky.

Žďárští v příštím kole zajíždí ke krajskému derby na hřiště Polné. Vrchovinu čeká domácí zápas se Stráním.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Sami jsme nevěděli, co s námi udělá dvoutýdenní pauza. Zápas jsme ubojovali. Začátek patřil spíše hostům, ale po vstřelené brance jsme se zlepšili. Je to pro nás výborný start do jara.

SFK Nové Město na Moravě
Richard Zeman (trenér): Žďár byl úspěšnější, k čemuž jsme mu pomohli svými chybami a zbytečnými fauly. V první půli jsme nepokryli standardní situaci, a to domácí povzbudilo. Ve druhém poločase jsme byli lepší, ale těžko jsme se dostávali do šancí. Kontaktní branka přišla pozdě.

L. Konrád [-] - T. Peňáz [-] , P. Fiala [-] , R. Štursa [-] - J. Bureš [-] , L. Trojánek [-] , R. Kunstmüller [-] (90. L. Komínek [-] ) , J. Nedvěd [-] , V. Lukáš [-] , R. Sodomka [-] (78. J. Henzl [-] ) - M. Vopršal [-] (83. J. Šindelka [-] ) -

D. Juran [-] - P. Chalupa [-] , L. Wolker [-] (46. K. Skalník [-] ) , O. Košík [-] , O. Vícha [-] , L. Smetana [-] - L. Zbytovský [-] (90. P. Duda [-] ) , M. Skalník [-] , P. Ošmera [-] , L. Michal [-] (73. M. Žák [-] ) - M. Dočekal [-] -

ŽK: 28. R. Sodomka , 38. T. Peňáz , 45. J. Bureš - 23. L. Smetana , 38. P. Ošmera , 42. M. Dočekal , 67. O. Košík . ČK: 82. T. Peňáz - 89. M. Dočekal .
Hráči zápasu: L. Konrád , M. Vopršal - M. Skalník .
Počet diváků: 550. Rozhodčí: ČERNÝ Josef - FABEŠ Roman, HAVLÍN Marek.