--

--

--

14

Vrchovina podruhé za sebou vyhrála s nulou. Po Strání si poradila i ve Ždírci nad Doubravou a je stále v těsném závěsu za vedoucím Žďárem nad Sázavou.

Hosté se prosadili hned v úvodu

Vrchovina se ve Ždírci představila bez zraněného kapitána Lukáše Michala i defenzivního univerzála Ondřeje Víchy. Ždírec potřeboval zabrat po debaklu v Bzenci. To Vrchovina v posledním kole zdolala Strání.

V úvodu byli aktivnější domácí. V 7. minutě bylo před Juranem živo po Klimešově centru, ale skóre se neměnilo. V 9. minutě na pravé straně pěkně zakombinovali Zbytovský s Chalupou, druhý jmenovaný zvládl rychlostní souboj s dvěmi obránci a přesným centrem našel Dočekala, který změnil skóre - 0:1. V 16. minutě bylo na lavičce hostů ještě veseleji. Domácí ve středu pole zbytečně ztratili míč, z čehož pramenila Ošmerova zblokovaná střela a rohový kop. K němu se postavil Zbytovský a nikým nehlídaný stoper Ondřej Košík na přední tyči  svým druhým jarním gólem zvýšil vedení - 0:2. Domácí se do konce půle snažili o snížení, ale zmohli se jen na jednu střelu z hranice velkého vápna. Do kabin šli spokojenější hosté.

Vrchovina si vedení pohlídala

Domácí ve druhé půli převzali otěže zápasu a byli opticky lepší. K žádnému výraznějšímu ohrožení hostují brány se však nedostali. Vrchovina si vedení zkušené pohlídala až do závěrečného hvizdu sudího Bučka.

Ždírec jede v příštím kole do Polné. Vrchovina v dalším krajském derby přivítá Havlíčkův Brod.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Hráli jsme s týmem z čela tabulky. Ukázalo se to hlavně v klíčových situacích, které hosté zvládli mnohem lépe než my.

SFK Nové Město na Moravě
Luboš Střešňák (asistent trenéra): Dnes to bylo o něčem jiném, rychlé dvě branky ze začátku nás posadili na pomyslného koně a ten vítězně docválal až do cíle, jsem velmi spokojený.

D. Bartaloš [-] - P. Novotný [-] (74. R. Kolouch [-] ) , J. Málek [-] , P. Klimeš [-] , T. Jiroutek [-] (58. M. Najman [-] ) , J. Fikar [-] , K. Štukhejl [-] , L. Mrázek [-] , P. Kučera [-] , R. Michalec [-] , J. Zahradník [-] (58. J. Novotný [-] )

D. Juran [-] - O. Košík [-] , D. Bača [-] , P. Chalupa [-] , L. Smetana [-] - L. Wolker [-] (87. P. Duda [-] ) , L. Zbytovský [-] (69. P. Prokopec [-] ) , P. Ošmera [-] , K. Skalník [-] - M. Skalník [-] (82. M. Žák [-] ) , M. Dočekal [-]

ŽK: 25. T. Jiroutek .
Hráči zápasu: L. Mrázek - M. Dočekal , P. Ošmera .
Počet diváků: 300. Rozhodčí: Buček Vítězslav - NEJEZCHLEB Miroslav, MACH Karel.