--

Vrchovina porazila i Bzenec

5. L. Mlýnek (vl.) , 19. L. Zbytovský , 76. M. Dočekal - 58. P. Kasala
5

Vrchovina natáhla vítěznou šňůru o další vyhraný zápas. O osudu zápasu v Novém Městě rozhodl povedený úvod domácího týmu.

Povedený vstup domácích

Vrchovina i přes vlnu zranění kosí jednoho soupeře za druhým, když před zápasem s Bzencem vyhrála čtyři utkání v řadě a vyhoupla se do čela soutěže. Bzenec po třech výhrách v řadě narazil v minulém kole na půdě Rosic.

Domácím vyšel na jedničku vstup do zápasu, k čemuž jim výrazně pomohli hosté ze Bzence. V 5. minutě se skóre měnilo poprvé. Kamil Skalník dlouhým nákopem hledal Blažíčka, před ním však míč zasáhl hlavou Lukáš Mlýnek a přehodil svého gómana - 0:1. V 19. minutě bylo v Novém Městě na Moravě ještě veseleji. Pavel Chalupa našel ve středu hřiště Zbytovského, který prošel středem zkoprnělé obrany hostů a překonal Maňáka - 2:0. Poté tempo trochu odpadlo. Do šance se dostal Michal Skalník. Šanci měli i hosté, ale kanonýr Kasala branku nevstřelil.

Vrchovina si vedení pohlídala

Druhou půli začali aktivněji domácí, ale Michal Skalník ani Dočekal své příležitosti neproměnili. V 58. minutě prodloužil dlouhý nákop Reška, Kasala v souboji pořetlačil Košíka a gólman Šmída byl na jehop střelu krátký - 2:1. V 76. minutě domácí uklidnil Michal Dočekal, který po Chalupově dlouhém nákopu využil zaváhání hostující obrany a stanovil na konečných 3:1. Domácím pak ještě pomohl výborným zákrokem Šmída. Domácí tým tak potvrdil své postavení v čele tabulky.

Vrchovinu čeká o víkendu zápas s Rosicemi. Bzenec v sobotu hostí Tasovice.

SFK Nové Město na Moravě
Richard Zeman (trenér): Soupeř byl fotbalový a nebezpečný, divácky to byl atraktivní zápas, který se musel líbit. Diváci nás opět svým povzbuzováním hodně hnali dopředu. Jsem rád, že jsme v anglickém týdnu zatím stoprocentní.

P. Šmída [-] - D. Bača [-] , P. Chalupa [-] , L. Smetana [-] , O. Košík [-] - L. Zbytovský [-] , M. Žák [-] , K. Skalník [-] , R. Blažíček [-] (54. L. Michal [-] ) - M. Skalník [-] (89. O. Vícha [-] ) , M. Dočekal [-]