--

--

Ždírec zdolal Strání

11

Ždírečtí přivítali svém hřišti zvedající se Strání. Domácí díky Slavíkovi těsně vyhráli.

Po půli nerozhodně

Ždírečtí poslední dva domácí zápasy vyhráli 1:0 a tři body chtěli získat i se Strání, kterému se vjarní části sezóny daří sbírat body na svém hřiště, ale zachraňující tým potřebuje dovézt i body z venkovních zápasů.

Úvod zápasu vyšel mnohem lépe domácím. Hned v 8. minutě v tutovce Roman Michalec trefil hlavou jen brankáře Popelku. Domácí byli lepší i v dalším průběhu prvního poločasu. Ve 30. minutě Jan Novotný trestuhodně přestřelil bránu z malého vápna. Dakší šance domácích zahodili Pavel Pátek s Tomášem Jiroutkem. Hosté v prvním dějství domácí bránu prakticky neohrozili, a tak mohli být rádi, že se jde do kabin za bezbrankového stavu.

Střídající Slavík v závěru rozhodl

Ve druhém poločas se hosté zvedli, ale měli problémy s finální přihrávkou. Domácí se snažili hrozit z křídel, ale hostující defenziva pracovala mnohem lépe než v prvním poločase. Klíčový okamžik přišel v 81. minutě, kdy Martin Slavík mladší přišel na hřiště místo Lukáše Mrázka. Hned v další minutě domácí předvedli pohlednou akci, najejímž konci přetažený centr vrátil zpět před branku Radek Kolouch a úplně volný Martin Slavík mladší překonal Popelku - 1:0. V samém závěru hosté sahali po bodu, ale nepřehlednou situaci dokázal vyřešit domácí gólman Dan Bartaloš.

Ždírec hraje ve středu ve Staré Říši. Strání čeká klíčový duel jara na hřišti Velké Bíteše.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Věděli jsme, že soupeř bude po dlouhé cestě, tak jsme na něj chtěli vlítnout a hned na začátku rozhodnout. Šance jsme měli, ale góly nepřicházely. Nakonec jsme rozhodli až v samotném závěru.

D. Bartaloš [-] - P. Kučera [-] , P. Novotný [-] (63. P. Klimeš [-] ) , P. Pátek [-] (75. J. Málek [-] ) , R. Kolouch [-] , T. Jiroutek [-] , J. Novotný [-] , J. Fikar [-] , K. Štukhejl [-] , L. Mrázek [-] (81. M. Slavík [-] ) , R. Michalec [-]