--

--

Polná veze body ze Staré Říše

11

Krajské derby vyšlo lépe hostům z Polné, kteří vstelili ve Staré Říši čtyři branky.

Hosté po poločase vedli

Polná před týdnem deklasovala Tasovice a na povedený výkon chtěla navázat ve Staré Říši, která se na jaře trápí.

Ráz zápasu určili dvě slepené branky hostu v rozmrzí dvou minut. Nejprve se v 8. minutě po centru z kraje hřiště objevil před Jíchou osamocený Jan Urbánek a překonal domácího brankáře střelou na zadní tyč  – 1:0. V 9. minutě se v souboji se po Bajerově centru  dostal míč k Cahovi a ten svoji střelu hlavou umístil přesně – 0:2. Takový vývoj s domácí otřásl a hosté byli na hřišti jasnými pány. Svoji převahu korunovali hosté v 19. minutě, když si Marek Šerý pohrál s domácím bekem a pěknou střelou na zadní tyč nedal Martinovi Jíchovi šanci – 0:3. O čtyři minuty později vykřesal jiskru naděje pro domácí tým Roman Nehyba, který svoji střelu z přímého volného kopu o tyč poslal do sítě hostující brány – 1:3. Chvíli na to mohl kontaktní gól přidat Antonín Plichta, ale šanci neproměnil.

Hosté si vedení pohlídali

Ve druhém poločase se krajské derby jen dohrávalo. Polenští si vedení zkušeně pohlídali. Domácím scházel klid ve finální fázi, kde byla Stará Říše totálně bezradná. Hosté nakonec přidali ještě jeden gól. V 62. minutě se po povedené individuální akci trefil Jan Urbánek a svým druhým gólem v zápase pečetil výhru svého týmu – 1:4. Tímto výsledkem také zápas skončil.

Starou Říši čeká cesta do Břeclavi. Polná v příštím kole v dalším krajském derby hostí Velkou Bíteš.

FSC Stará Říše
Luděk Kovačík (trenér): Jednoznačně jsme propadli v defenzivě. Utkání nám vůbec nevyšlo a nakonec můžeme být rádi, že pro nás výsledek nebyl daleko horší.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Kluci do zápasu vstoupili výborně a navíc jsme byli velmi produktivní. Tři rychlé góly určily ráz zápasu. Ve druhém poločase jsme si to pohlídali a měli jsme i další šance. Domácí jsme k ničemu nepustili.

M. Jícha [-] - P. Příborský [-] , A. Šmíd [-] , R. Nehyba [-] , D. Chlumský [-] , A. Plichta [-] , M. Vacek [-] , A. Osumanu [-] (46. V. Bastl [-] ) , P. Severa [-] , P. Heide [-] , J. Sobotka [-]

S. Rychtecký [-] - J. Holub [-] , J. Bajer [-] , J. Caha [-] (86. J. Kubec [-] ) , J. Klíma [-] (75. J. Hrdlička [-] ) , F. Vedral [-] , J. Fadrný [-] (65. M. Pecina [-] ) , J. Urbánek [-] , D. Čížek [-] , V. Haala [-] , M. Šerý [-]

ŽK: 72. P. Heide , 77. M. Vacek .
Hráči zápasu: P. Heide - J. Bajer , J. Urbánek .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: NIEDERLE Zdeněk - NÁPRAVNÍK Jan, VONEŠ Jakub.