11

Ždírec přijel do Havlíčkova Brodu v roli mírného favorita, ale body se nakonec dělily.

Po půli nerozhodně

Havlíčkobrodští schytali několik výprasků v řadě a v derby se Ždírcem potřebovali nutně bodovat.

Úvod patřil hostujícímu týmu, který byl pohyblivější a přesnější v kombinaci. Hosté si však žádné gólové šance nevypracovali. Poté domácí hru vyrovnali a dočkali se i branky. Ve 28. minutě hostující brankář Bartaloš vyboxoval míč na hranici velkého vápna a Jakub Henek jej poslal hlavou do odkryté brány – 1:0. Poté s hrálo především ve středu pole, ale hosté přece jen stihli do přestávky vyrovnat. Ve 38. minutě hostující hráč vrátil před bránu přetažený centr a Martin Slavík ho doklepl do prázdné branky – 1:1. Poté už se poločas dohrál bez šancí.

Ve druhém poločase branka nepadla

Ve druhém dějství byli domácí aktivnější a hnali se za třemi body. V největších šancích domácích se zjevili Jakub Henek a střídající Tomáš Nedvěd, ani jeden z nich však branku nevstřelil. Hosté hrozili pouze z brejků a z nakopávaných míčů. Domácí defenziva však závary před Zelenkovou svatyní ustála a oba týmy se tak rozešly smírně.

Havlíčkův Brod čeká v dalším kole cesta do Šumperka. Ždírec nad Doubravou hraje doma s Blanskem.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): V naší situaci je remíza ztrátou. Mrzí mě dvě neproměněné šance ve druhém poločase, které nás staly zápas. Kluci dřeli a zápas odmakali. Pokud takto přistoupíme ke zbylým zápasům, tak bychom mohli uspět.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Derby maže rozdíly, což se naplno potvrdilo. Naštěstí jsme po obdržené brance rychle vyrovnali. Dle mého názoru jsme dali regulérní góly, které nám však nebyly uznány. Doufám alespoň, že ten bod pomůže Havlíčkovu Brodu k záchraně.

J. Zelenka [-] - L. Pártl [-] , M. Ondráček [-] , D. Hejkal [-] , K. Svoboda [-] - O. Štědrý [-] , P. Karlík [-] (73. T. Nedvěd [-] ) , J. Henek [-] , L. Peřina [-] - M. Veselský [-] , R. Háněl [-]

D. Bartaloš [-] - M. Slavík [-] (74. P. Pátek [-] ) , P. Novotný [-] , J. Málek [-] , T. Jiroutek [-] , J. Novotný [-] , J. Fikar [-] , K. Štukhejl [-] (65. M. Najman [-] ) , P. Kučera [-] , R. Michalec [-] , L. Dočekal [-] (54. L. Mrázek [-] )

ŽK: 33. L. Pártl , 83. M. Veselský - 14. J. Fikar , 86. L. Mrázek .
Hráči zápasu: M. Ondráček - R. Michalec .
Počet diváků: 220. Rozhodčí: KADLEC Václav - NEJEZCHLEB Miroslav, HUDEC Martin.