--

Strání prohrálo v Tasovicích

13. P. Horáček , 58. R. Lapeš , 65. M. Rygl - 25. D. Copko (p.) , 37. D. Copko
14

Strání sahalo v Tasovicích po bodech, ale nakonec neveze ani jeden a musí zvládnout poslední domácí zápas.

Hosté po půli vedli

Celek z Uherskohradišťska zůstal i po těsné porážce třináctý. A pokud parta kouče Zdeňka Šebesty uhraje v posledním kole stejně bodů jako čtrnáctý Havlíčkův Brod, zůstane v divizi i příští sezonu.

Úvod utkání patřil Tasovicím. Ve 13. minutě otevřel skóre Horáček, který se parádně trefil z trestného kopu – 1:0. Hostující gólman Popelka neměl proti výstavní ráně z šestnácti metrů šanci zasáhnout. Strání odpovědělo z penalty, když se prosadil faulovaný Dávid Copko – 1:1. Slovenský kanonýr pak výsledek povedenou ranou ještě do přestávky otočil – 1:2. Domácím se nedařilo a v závěru první půle navíc přišli o Pavla Lapeše, který po kritice rozhodčího a nafilmovaném pádu musel už ve 44. minutě ze hřiště.

Domácí zápas otočili

Hráči Strání však dlouhou přesilovku totálně prohospodařili. I když hosté hráli celý druhý poločas proti deseti, utkání vůbec nezvládli. Přitom mohli zápas definitivně rozhodnout, ale Nigerijec Obichiena ani střídající Straňák samostatné nájezdy na domácího gólmana neproměnili. Domácí nepříjemné chvíle přečkali. Semkli se a skóre otočili. Vyrovnání obstara v 58. minutěl Radek Lapeš – 2:2. Obrat završil v 75. minutě Martin Rygl. Hosté se snažili, ale platonická převaha ani neustálé dobývání tasovického pokutového území šance ani góly nepřinesly. Domácí těsný náskok ubránili, zato fotbalisté Strání se zbytek duelu spíše protrápili.

Tasovice hrají v dalším kole v Blansku. Strání hraje doma s Třebíčí.

TJ Sokol Tasovice
Miroslav Steinhauser (trenér): Obrovsky si cením svých svěřenců za to, že i po vyloučení našeho hráče dokázali takto zápas odehrát. Ve druhé půli jsme byli lepším týmem, byli jsme více na míči a měli jsme více šancí. Utkání jsme uhráli naší bojovností, sice považuji vítězství za šťastné, ale rozhodně také za zasloužené.

FC Strání
Zdeněk Šebesta (trenér): Místo toho, abychom za stavu 2:1 oslabeného soupeře dorazili, vyložené šance jsme neproměnili a nakonec domů odjedeme s porážkou. Jsem rád, že máme situaci pořád ve svých rukách, ale musíme se na poslední zápas důkladně připravit. Určitě to s Třebíčí nebude jednoduché. Víme, co s mužstvem dělá psychika.

T. Heneš [-] - Z. Mička [-] , R. Švarc [-] , R. Lapeš [-] (78. J. Čermák [-] ) , J. Fukal [-] , L. Hrazdílek [-] , J. Švejkar [-] , P. Horáček [-] , P. Lapeš [-] , M. Blahoudek [-] (11. M. Rygl [-] ) , M. Paul [-]